İphone u Yeniden Başlatma | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İphone u Yeniden Başlatma

tarafından 10 Eylül 2016 Cumartesi

 

İphone u Yeniden Başlatma

 

İphone u yeniden başlatma sorun olarak kabul edilirse bataryaları çıkarılamayan cihazlar grubundan olan İOS işletim sistemi kullanan iphone bazen kullanım bakımından kullanıcılarına avantajlar sağlarken bazı durumlarda da sıkıntı yaratabilmektedir. Bu dezavantajların en başında da tabi ki yeniden başlatma veya resetleme sorunu gelmektedir. Donmuş olan cihazınızın tuşlarını kullanarak bir şey yapamıyor olmanız ve tuşları kullanarak yapabileceğiniz yeniden başlatma işleminin uzun zaman alması en başta iphone u yeniden başlatma işleminde çabuk yapmak ve en kısa sürede bir ileti göndermeniz gerektiği zamanlarda sorun olabilmektedir. Bu tür jailbreak kullanılan cihazlar içinde bazı durumlarda tweak çakışması yada güncelleme sorununun ortaya çıkması ile cihazlar donma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilmektedir.

ipone-u-yeniden-baslatma-2

İphone u yeniden başlatma gerektiğinde cihazınızın kapatma tuşuna bastığınızda cihaz hiç bir tepki vermemektedir. İşte böyle bir durumda iphone u yeniden başlatma durumlarında bilmeniz gereken iPhone yeniden başlatma, iPad yeniden başlatma veya iPod Touch yeniden başlatma işlemleri aynı esaslar ile yapılabilmektedir. iphone u yeniden başlatma işlemine başlarken ilk yapacağınız cihazınızın üzerinde bulunan açma kapama tuşuna tutun arkasından menü tuşuna basılı tutmalısınız. Bu tuşlara basma işleminizi basıp bırakma değil de bastığınızda 6 veya 7 saniye beklemeniz gerekmektedir. Bu yaptığınız işlemin ardından kullanmış olduğunuz cihazın önce ekran kararacak sonrasında cihazınız kendisini yeniden başlatmak için resetleme yaparak iphone u yeniden başlatma işlemini yapmış olacaksınız.

İphone u yeniden başlatma işlemlerinde bir başka yöntemde cihazınızı şarj cihazı ile yeniden başlatma işlemidir. Şarj cihazı ile iphone u yeniden başlatma işlemi her zaman kullanılamasa da yine de bir yöntem olarak karşınıza çıkabilmektedir. Bu tür bir işlemin İOS işletim sistemi kullanan cihazların donma veya menü içinde gezinti sırasında geri tuşlarını kullanamam gibi durumlarda çözümcü bir yöntem olmaktadır. İphone u yeniden başlatma ile kapatma tuşunuzun çalışmadığı zamanlarda aynı çözümcü yöntem olarak kullanılabilmektedir. Bu durumda cihazınızı şarj cihazı ile tekrar elektriğe bağlayarak cihazın kendini yeniden başlatmasını sağlayabilirsiniz. Fakat bu işlemin başarılı olabilmesi için cihazınızın ekran tuşları ile kapanıyor olması yada şarjının tamamen bitmiş olması gerekebilmektedir.

ipone-u-yeniden-baslatma

İphone u yeniden başlatma son çare olarak kullanacağınız bir yöntem olduğundan cihazınız komutlarınıza yanıt vermiyorsa iphone u yeniden başlatma işlemine zorlamalısınız. Bu işlemi yapmanız için sizlere bu konuda izleyeceğiniz adımları sıralamak gerekirse; İphone u yeniden başlatma işlemini iPhone 7 veya iPhone 7 Plus yeni üretim cihazlarında kullanacaksanız basmanız gereken tuşlar uyandırma aynı zamanda ses azaltma tuşlarına aynı zamanda basınız. İphone u yeniden başlatma işleminin gerçekleşmesi için aynı zamanda basmış olduğunuz uyandırma ve ses kısma düğmelerine basma işlemini Apple logosu belirinceye kadar basılı tuttuğunuz tuşlara en az on saniye süre ile basarak sonucu beklemelisiniz.

İphone u yeniden başlatma işleminin tamamen sonuca ulaşması içen Apple logosu çıktıktan sonra aynı anda basmış olduğunuz tuşları bırakınız Bu işlem sonunda Apple logosu çıkması ile cihazınız kendini yeniden başlatacak ve resetleyerek kullanım için hazırlanacaktır İphone u yeniden başlatma işlemini İPhone 6s ve öncesinde üretilen İphone cihazları için kullanacaksanız , İPad yada iPod touch cihazları için uygulayacaksanız bir önceki işlemden farklı olarak yeniden başlatma fonksiyonu uyandırma ve ana ekran tuşlarını kullanarak İphone u yeniden başlatma uygulamasını yapabilirsiniz. Böyle bir durumda en başta da belirtiğimiz gibi uyandırma ve ana ekran tuşlarına aynı anada en az 6 veya 7 saniye basılı tutun Apple logosu göründüğünde basma işleminizi bırakınız. Apple logosu göründüğünde cihazınız kendini yeniden başlatarak eski durumuna dönüş yapacak aynı kolaylıkla kullanıma devam edebileceksiniz

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons