iPhone'a Geri Tuşu Gelecek | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iPhone’a Geri Tuşu Gelecek

Arman Emyan
tarafından 26 Mayıs 2015 Salı
Kickstarter içerisinde yer alan ekran koruyucu Halo Back projesi sayesinde iPhone modellerine geri tuşu özelliği geliyor.
 

Android işletim sisteminde kullanıcılar genel olarak ana menü, geri ve ayarlar tuşu olmak üzere 3 farklı sanal tuş kullanmaya alışkınlar. Ancak iOS işletim sisteminde ise sanal tuşlar yerine yalnızca tek bir fiziksel ana ekran tuşu yer alıyor.

iPhone kullanıcıları bu tuşu kullanarak uygulamalar üzerinde bütün değişiklikleri gerçekleştirebiliyorlar.

iPhone 6 Plus modelinin ekran boyutu ise büyük olduğu için tek el ile bu tuşu kullanarak cihazı yönetebilmek pek sağlıklı olamayabiliyor. Tek el ile zor kullanılan iPhone 6 Plus için ise Kickstarter’da yeni bir proje yaratıldı.

Halo Back adlı bu proje ekran koruyucu olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bu ekran koruyucu iPhone cihazına geri tuşu ekliyor. Halo Back, ekranın sol kısmına doğru sürüklendiği zaman menüye dönebilen bir uygulama ile birlikte çalışıyor.

Böylelikle bu ekran koruyucunun sol kısmına dokunarak önceki menüye geri dönüş fiziksel bir tuş kullanarak mümkün hale geliyor. Projenin ne zaman tamamlanacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons