iPhone'da Büyük Güvenlik Açığı İddiası! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iPhone’da Büyük Güvenlik Açığı İddiası!

Tufan Yıldız
tarafından 26 Temmuz 2014 Cumartesi
Ortalama 600 milyon iPhone kullanıcısını etkileyen bir güvenlik açığının bulunduğu Güvenlik araştırmacısı Jonathan Zdziarski tarafından öne sürüldü. Detaylar haberimizin devamında.
 

iPhone’un iOS işletim sisteminden kaynaklandığını iddia edilen bir açık gündeme geldi. Açığın ise Apple’dan kaynaklandığı öne sürülüyor. Konu ile ilgili iddia  Güvenlik araştırmacısı Jonathan Zdziarski tarafından geldi. iPhone’un yeniden başlatıldıktan sonra şifreli tuş kilidinin istemediği belirtiliyor.

Ayrıca bu sorunun cihaz kapatılana kadar devam ettiğide iddialar arasında. Konu ile ilgili Jonathan Zdziarski, bu güvenlik açığının iOS işletim sisteminde bulunan bazı yazılımlardan dolayı kaynaklandığının düşüncesinde. Konu ile ilgili açıklama Apple’dan gecikmiyor. Apple, böyle bir açığın söz konusu olmadığını ve kullanıcılarının izni olmadan kimsenin verilerine erişemeyeceğini belirtiyor. Ayrıca Apple, kullanıcı verilerini hiç bir kurumla paylaşmadığını da tekrardan açıklıyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons