IPHONE'UN PİL ÖMRÜNÜ UZATACAK 4 ADIM | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

IPHONE’UN PİL ÖMRÜNÜ UZATACAK 4 ADIM

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

IPHONE’UN PİL ÖMRÜNÜ UZATACAK 4 ADIM

 

İponenin-Pil-Ömrünü-Uzatacak-4-Adım

Iphone her ne kadar en üst düzey bir telefon olsa da sarjı bitebilmektedir. Yoğun kullanım ile beraber şarjı hızla tükenir ve biter. Uygulamaların boyutları veya diğer nedenler ile birlikte pil kullanımı artıyor. Birkaç ufak yol ile Iphone pil ömrünü uzatabilirsiniz. Iphone’nun Pil Ömrünü Uzatacak 1.Adım:Ekran parlaklığını azaltın. Ekranı rahat rahat görmek isteyen Iphone kullanıcıları için zor bir şey olsa da ekran parlaklığını azaltmak pil ömrünü arttırır. Evden dışarı çıktığımızda güneşli bir hava ile karşılaşmışsak ekran görünmez bir hal alır böyle durumlarda ekran parlaklığını arttırmaktan başka çare yoktur. Ancak kapalı ortamlarda ekranın parlaklığını azaltmanızın Iphone pil ömrüne faydası olacaktır.

Iphone’nun Pil Ömrünü Uzatacak 2.Adım: Arka planda açık uygulama bırakmayın. Iphone kullanıcıların çoğu bazen bu konuya dikkat etmemektedirler. Uygulamadan çıkınca o uygulamanın tamamen kapandığını sanarlar ancak hiçte öyle olmaz. Çünkü Iphone uygulamaları kapatılsa da arka planda çalışmaya devam edecektir. Bunun için arkaplanda ki uygulamaları kapatınız.

Iphone’nun Pil Ömrünü Uzatacak 3.Adım: Kablosuz bağlantıları ve telefon şebekesini kullanmıyorsanız kapatın. Kablosuz bağlantılar dediğimiz Wİ-fi, Bluetooth, GPS gibi özelliklerdir. Bu gibi özellikler ve telefon şebekesi Iphone’unuzun şarjını erken tüketebilir. Bu özellikler sık kullanan şeyler olduğu için kapatmak imkansız olabiliyor. Ancak kullanmadığımız zamanlarda kapatmamız yararımıza olacaktır.

Iphone’nun Pil Ömrünü Uzatacak 4.Adım: Güç tüketen uygulamaları kaldırın. Bazı Iphone uygulamaları sürekli olarak güç tüketir. Hava durumu, alarm, sosyal medya uygulamaları gibi birçok uygulama arka planda güç tüketebilmektedir. Güç tüketen uygulamaları ayarlar bölümünden pil kısmına girerseniz görebilirsiniz. Yoğun olarak pil tüketen uygulamaların yüzdelik kısımları diğer uygulamaları tükettiği pilden daha yüksek olacaktır. Bu uygulamaları kaldırsanız arka planda çalışmayı bırakacak ve pil ömrünüzü artırmaya yardımcı olacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons