OS X ve iOS Güvenlik Raporları Yayınlandı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

OS X ve iOS Güvenlik Raporları Yayınlandı

Arman Emyan
tarafından 24 Şubat 2015 Salı
OS X ve iOS işletim sistemlerine ait güvenlik verileri yayınlandı. Yayınlanan rapora göre, işletim sistemlerinin güvenlik açıkları diğer işletim sistemlerine göre şaşırtıcı sonuçları ortaya koyuyor.
 

Apple’ın masaüstü işletim sistemi OS X ve mobil işletim sistemi iOS’un güvenlik raporları oldukça şaşırtıcı. Stabil çalışması ve üst düzey güvenlik anlayışı ile rakiplerinden daha üstün konumda olduğu düşünülen işletim sistemleri, GFI tarafından düzenlenen raporda güvenlik konusunda kötü sonuçlara imza attı.

Neowin sitesinin yayınladığı rapor, işletim sistemlerinin 2014 yılına ait güvenlik açıklarını ortaya koyuyor. Liste yüksek, orta ve düşük olmak üzere üç ayrı kategoride güvenlik zaafiyeti olan işletim sistemlerini sıralıyor.

Listenin başlarında 147 güvenlik açığı ile OS X yer alırken, 127 güvenlik açığı ile hemen arkasında iOS yer alıyor. 3. sırada ise Linux Kernel var.

Uzun yıllardır güvenlik sıkıntıları yaşayan Windows işletim sistemi ise bu sıkıntılarını ortadan kaldırmış gibi gözüküyor ve listede güvenlik konusunda üst sıralarda yer alıyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons