Satın Almada Olumsuzluk Yaşayan Apple Kullanıcıları İle Anlaşmaya Varıldı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Satın Almada Olumsuzluk Yaşayan Apple Kullanıcıları İle Anlaşmaya Varıldı

Tufan Yıldız
tarafından 26 Şubat 2013 Salı
App Store üzerinden yanlışlıkla satın alınan uygulamalar yüzünden mağdur olan kullanıcılar ile Apple arasında anlaşma sağlandı.
 

Teknoloji devi Apple’ın uygulama marketi olan App Store üzerinden alışveriş yaparken devamlı şifre girme zorunluluğu kullanıcılar için can sıkıcı hal alıyordu. Durum böyle olunca Apple, uygulama satın almalarında bu zorunluluğu kaldırmıştı.

App Store üzerinden her alışverişte şifre girme kimi kullanıcılar için zaman kaybı niteliğinde olurken çocuk sahibi olanlar içinde korkulu rüya halini alabiliyor. Apple ürünlerini kullananların çocukları farkında olmadan olduk olmadık uygulamaları satın almasından dolayı mağdur kalan kullanıcı sayısı hiçte yabana atılacak sayıda değil. Bu durumdan mağdur olan kullanıcılar Apple’a bir çok kez dava açtı. 23 milyonu aşkın mağdur kullanıcının katılmış olduğu toplu davada anlaşma sağlandı.

Apple, mağdur kullanıcılarına 5 dolar değerinde iTunes kredisi verecek ve gerçektende kasıtlı olarak alınmayan satın almaları nakit olarak şirket mağdurlara geri ödeyecek. Apple ve kullanıcılar arasında sağlanan bu anlaşmada aslında tam olarak resmiyet bulunmuyor. Anlaşma mahkeme tarafından onaylanmamış durumda. Fakat onaylandığı taktirde 2014 yılından itibaren App Store mağdurları paralarını geri alabilecekler.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons