Solar Impulse2 Yeni Rekoru Dünya Turu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Solar Impulse2 Yeni Rekoru Dünya Turu

tarafından 8 Haziran 2016 Çarşamba

 

Solar Impulse 2 Yeni Bir Rekora İmza Attı!

Güneş enerjisiyle çalışan, gücünü Güneş’ten alan Solar Impulse 2 isimli uçak dünya turuna çıkarılmıştı. 120 saat kesintisiz havada kalma başarısı gösteren Solar Impulse 2, en uzun süreli uçuş rekorunu böylece egale etmiş oldu. Uçağın internet sitesinden yapılan açıklamada, gücünü tamamen Güneş’ten alan ve hiçbir fosil yakıt bulundurmayan Solar Impulse 2’nin aralıksız 120 saat uçarak en uzun süreli uçuş rekorunu egale ettiği söylendi. Açıklamanın devamında ise Solar Impulse 2’nin 7 bin kilometre uzunluğundaki son yani 8. etabı da bitirerek Hawaii’deki Kalaleoa havaalanına başarılı bir iniş gerçekleştirdiğine değinildi. Solar Impulse 2, dünya turundaki en zorlu uçuş etabı olan Japonya – Hawaii uçuşunu 5 günde hiçbir fosil yakıt kullanılmadan yalnızca Güneş enerjisiyle gerçekleştirdi. Büyük Okyanus’u başarıyla geçen Solar Impulse 2’nin acil iniş imkanının kısıtlı olmasından dolayı Japonya – Hawaii etabının en zorlu etap olarak görüldüğü söylendi.

 

Solar Impulse 2 Dünya Turunu Tamamladı!

Solar Impulse 2, Abu Dabi’den başladığı dünya turuna en zorlu etap olarak görülen Japonya – Hawaii etabını da başarıyla geçerek devam etti. Temmuz sonlarına doğru başladığı noktaya geri dönmesi beklenen Solar Impulse 2’nin ABD’ye, Güney Avrupa’ya ve Kuzey Afrika’ya uğraması gerekiyor. Solar Impulse’nin daha hafif bir versiyonu olan Solar Impulse 2, sadece 2,3 ton ağırlığında. Gündüz sahip olduğu enerjiyi bataryalarında depolama özelliği bulunan Solar Impulse 2, bu sayede gece uçuşları da yapabiliyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons