BlackBerry Kanser ile Mücadele Ediyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

BlackBerry Kanser ile Mücadele Ediyor

Arman Emyan
tarafından 10 Şubat 2015 Salı
NantHealth isimli şirket kansere karşı savaşmak için genom tarayıcı geliştirirken iş ortakları arasına BlackBerry firmasını da aldı.
 

NantHealth CEO’su Patrick Soon Shiong, yaptığı açıklamada kanser ile ilgili büyük bir yola girdiklerini açıkladı. Kanser tedavisi ve teşhisi için büyük önem taşıyan çalışmalar sürmeye devam ediyor.

Soon Shiong’un çalışmaları sayesinde artık doktorlar hastaların anlık durumlarını kanser genom tarayıcısı üzerinden takip edebilecekler.

BlackBerry ile birlikte ortak yürütülmeye başlanan bu proje kapsamında hastalar doku parçaları gönderecekler. Bilgisayarlar tarafından taranan doku örneklerinin anormal durumları anlık olarak tespit edilerek uygun ilacın hangisi olduğu belirlenecek.

İşlemler Google Maps servisi benzeri bir yapıya sahip olacak. Yani yanlış adres hastaya yanlış tedavinin uygulanması anlamına geleceği için titiz davranmaya çalışılıyor.

Hastalara ait verilerin arşivlenmesinin önemini vurgulayan Soon Shiong, şimdilik hastalara ait ayrılan alanın 500 GB büyüklüğünde olacağını söylüyor. Hizmet şimdilik Amerika, Kanada ve İngiltere bölgelerinde uygulanacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons