BlackBerry'yi Satın Almak İsteyen Firma Belli Oldu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

BlackBerry’yi Satın Almak İsteyen Firma Belli Oldu

Can Devecioğlu
tarafından 24 Eylül 2013 Salı
Satışa çıkan BlackBerry'ye ilk talip çıktı. Zaten firmanın ortağı olan Fairfax Financial'ın teklifi şimdilik kabul edildi ancak süreç uzun.
 

Henüz daha bu yılın başında büyük bir atağa kalkan ancak akıllı telefon pazarından eli boş dönen BlackBerry, bir süre önce satışa çıkmıştı. Batan gemiden kaçmaya çalışan firma sahipleri artık çabalamaya bir son verdi. Hatta iOS ve Android işletim sistemleri için BlackBerry’nin kendi mesajlaşma servisi olan BBM’in çıkış tarihini bile erteleyen firmanın ilk talibi belli oldu.

Kanada merkezli Fairfax Financial isimli bir finans ve sigorta şirketi BlackBerry’yi satın almaya talip oldu. Hisse başına 9 dolar veren firma toplamda 4.7 milyar dolara BlackBerry’yi satın almak istiyor. BlackBerry ise bu teklifi olumlu karşıladı ve satın alma süreci başladı.

Birkaç hafta sürecek olan bu satın alma işlemi sırasında başka bir firma tarafından daha yüksek bir teklif yapılırsa, BlackBerry Fairfax Financial yerine o firmaya satılabilecek ancak tabii ki Fairfax Financial’ın verdiği teklifi yükseltme şansı var. Son olarak Fairfax Financial’ın zaten BlackBerry’nin %10 hissesine sahip olduğunu belirtelim.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons