Foursquare Hesap Aç – Foursquare Kaydol | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Foursquare Hesap Aç – Foursquare Kaydol

tarafından 24 Eylül 2016 Cumartesi

 

Foursquare Hesap Aç – Foursquare Kaydol

foursquare-hakkinda-kaydol-bilgiler
Foursquare, 2009 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmuş olan, akıllı telefon, tablet, akıllı saat gibi cihazlarda çalışmak üzere tasarlanmış bir uygulamadır. Uygulama ilk etapta, insanların gezip gördükleri yerleri, restoranları, barları, giyim mağazalarını ve bunun gibi hizmet ve ürün satın aldıkları yerleri değerlendirmeleri ve tavsiyelerde bulunmaları için programlanmıştı. Kullanıcılar uygulama üzerinden “ check-in” denilen bir eylemi gerçekleştirebiliyordu. Ne zaman nerede olduklarını belirten bu eylem daha sonradan uygulamanın amacının sapmasına neden oldu ve kullanıcılar tavsiye bırakmak yerine sadece check-in yapmaya başladılar. Bu nedenle Foursquare, Swarm adı verilen yan bir uygulama daha oluşturmak zorunda kaldı. Artık Foursquare üzerinden check-in yapılamıyor. Peki bu uygulamaya nasıl üye olabiliriz ?

Bilgisayar üzerinden Foursquare Hesap açmak

Bilgisayarımızı kullanarak Foursquare üyelik almak için www.foursquare.com adresine bağlanıyoruz.

Siteye bağlandığınızda sağ üstte göreceğiniz “ Kayıt Ol “ tuşuna tıklayarak kayıt menüsünü açabilirsiniz. Burada size 3 farklı kayıt seçeneği sunacaktır. Daha önceden almış olduğunuz Facebook ya da Google + üyelikleriniz ile hızlı bir şekilde hesap açmak için ilk iki seçeneği kullanabilirsiniz. Eğer bu hesaplarınızı Foursquare hesabınıza bağlamak istemiyorsanız, direkt olarak e-posta adresinizi kullanarak da hesap açabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için en altta görülen “epostanı kullan “ seçeneğine tıklıyoruz.

Bu seçeneği kullandıktan sonra, yukarıda göreceğiniz ekran görüntüsü karşınıza çıkacaktır. Gerekli alanları doğru bir şekilde doldurduktan sonra “ Kaydol “ tuşuna tıklayarak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Bu alanda göreceğiniz yıldız (*) işaretli seçeneklerin doldurulması zorunludur. Bu işaretin bulunduğu kutucukları doldurmadığınız takdirde hata mesajı alacaksınızdır.

Akıllı Cihaz üzerinden Foursquare Hesap açmak

Akıllı bir cihaz üzerinden Foursquare üye olmak için öncelikle cihazınızın işletim sistemine uygun olan uygulama mağazasından (PlayStore, AppStore) Foursquare uygulamasını indirmelisiniz. Uygulamayı indirdikten sonra çalıştırarak aşağıdaki ekranı görene kadar bekleyiniz.

Burada da bilgisayar üzerinden yaptığımız işlemlerin bir benzerini yapabiliyoruz. Eğer Facebook ya da Google+ üyelikleriniz halihazırda bulunuyorsa, ilk iki seçeneği kullanarak hızlı bir şekilde hesap oluşturabilirsiniz. Eğer bu hesaplarınız Foursquare üzerinden kullanmak istemiyorsanız, son seçenek olan “ eposta kullanarak kaydol” seçeneğini, yani üçüncü kutucuğu seçiyoruz. Bu seçeneği seçtiğinizde ise aşağıda göreceğiniz ekran görüntüsü karşınıza çıkacaktır.

Gerekli alanları doldurarak kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz. Unutmayın ki Foursquare, kayıt işlemi tamamlandıktan sonra eposta onayı isteyecektir. Bunu gerçekleştirmek için de kaydolurken belirlediğiniz eposta adresine ulaşarak Foursquare tarafından gönderilen linke tıklamanız gerekmektedir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons