Gmail Kaydı Nasıl Yapılırken Hangi Bölümler Önemlidir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Gmail Kaydı Nasıl Yapılırken Hangi Bölümler Önemlidir

tarafından 27 Kasım 2016 Pazar

 

Gmail Kaydı Nasıl Yapılırken Hangi Bölümler Önemlidir

Çeşitli işletim sistemine sahip akıllı mobil cihaz kullanıcıların işine yarayan hesaplardan birisi Gmail oturumunun açılmasıyla elde edilmektedir. Bu sayede haritalara, maillere ve depolama alanlarına bulundukları her yerden internet aracılığıyla kavuşmaktadırlar.
gmail-kaydi
Ancak Gmail hesabı bulunmayanlar, nasıl Gmail kaydı yapılacağını bilmeyebilirler. İşte şimdi bu yazımızı okuduktan sonra pratik olarak Gmail kaydı nasıl yapılır? Gmail kaydı yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Gmail kaydol işlemlerinde hangi adımları geçmek gerekir? Gibi soruların cevabını bulabileceksiniz.Böylece telefonlarınıza, tabletlerinize ve bilgisayarlarınıza Google hizmetlerinden faydalanmanızı kolaylaştıran Gmail hesapları ile giriş yaparak, tek bir hesap ile tüm bilgilerinizi her yerden kontrolünüz altında tutabileceksiniz.Email kaydol işlemlerinde Gmail hesabı açmak için öncelikle adres çubuklarına bu hizmetin resmi sayfasını açmak gerekir.Bu alana gelenler mevcut adres ve şifreleri ile giriş yapmak için gerekli olan alanları bulabilmektedirler. Ancak henüz böyle bir adrese sahip olmayanların yapması gereken işlem, Hesap oluştur butonundan gerekli olan forma ulaşmaktır.Bu form sayesinde Gmail kaydı nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını bulabileceğinizi belirtelim. Bu forma ulaşanlar orada gerekli olan bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlayarak Gmail kaydol işlemleri için ihtiyaçları olan adımları tamamlamış olacaklardır.Bu bölümde önemli ilk iki kısımdaki bilgilerin neden istenildiğine dair bazı detayları paylaşmak istiyoruz.Burada istenecek bilgilerden birisi olan Ad – Soyad kısmını doldurduğunuz da, karşı tarafa göndereceğiniz maillerde buraya yazdıklarınız görülecektir. İş haberleşmeleri gibi alanlarda kolaylaşma sağlaması açısından tercih edilen bu mail adresinde ad ve soyad kısmını doğru şekilde doldurmanız gerekmektedir.

İkinci sırada ise Kullanıcı adı ve Şifre bölümü yer almaktadır. Burası aynı zamanda Gmail hesaplarınızın belirleneceği kısımdır. Gmail kaydol işlemlerinin en önemli adımı olan bu kısma gelmişseniz, adresinizin ne olmasını istediğinizi yazacağınız bir bölüm olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Gmail oturum aç aşamasında kullanacağınız kullanıcı isimlerini belirlemek için küçük ve büyük harfe duyarlı olmayan, rakam veya nokta gibi simgelerin kullanılacağı bu bölümü doldurabilirsiniz. Aynı zamanda istediği kullanıcı adının bir başkası tarafından kullanılması halinde alternatif seçenekler sunularak, büyük kolaylıklara erişilmektedir.Şifre bölümünde en az 8 karakterlik bir güvenlik koruyucu istenmektedir. Daha önce kullanmadığınız bir şifreyi tercih etmeniz, hesabınıza sizin izniniz olmadan bir başkasının giriş yapmaması açısından sağlıklı olacaktır.Daha sonraki işlemlerin herkes tarafından doğru bir şekilde tamamlanarak adrese sahip olunması sağlanmalıdır. Güvenliğiniz, hesabınızın bir başkası tarafından kullanılmaması için her bilginin gerçeği yansıtacak şekilde verilmesi gerekmektedir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons