Google Kullanıcılarına Reklam Engelleme Butonu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Kullanıcılarına Reklam Engelleme Butonu

tarafından 29 Ocak 2018 Pazartesi

 

Google Kullanıcılarına Reklam Engelleme Butonu

Birçok marka için tüketicinin dijital ortamda ayak izini sürmek ve onları takip eden hatırlatıcı reklamlar yayınlamak satın alma davranışlarını olumlu yönde etkileyen bir reklam stratejisi olarak görülüyor. Ancak bu reklamlar, tüketicilerin gerçekten bir satın alma işlemini hatırlatması gerektiğinde etkili olabiliyorlar. Satın alma niyetinde olmayan kullanıcılar için ise sürekli karşısına çıkan reklamlar oldukça can sıkıcı bir hal alabiliyor.

Google, artık kullanıcıların hesap ayarlarına bağlı olarak Google Hesabı ile oturum açtıkları herhangi bir cihazdaki geribildirimi tanıyabileceğini duyurdu. Örneğin, akıllı telefonda engellenebilen bir reklam, otomatik olarak dizüstü bilgisayarda da engellenebilecek.

Öte yandan kullanıcılar teknoloji devinin bu denetim mekanızmasını daha fazla yerde deneyimleyebilecekler. Google, bu reklam ayarları özelliğini Google ile ortaklık sağlayan daha fazla uygulama ve web sitesi üzerinde çalışarak genişletecek.

Kullanıcılar, Reklam Ayarları’ndan, reklamların kişiselleştirilmesini istedikleri zaman açabilecek veya kapatabilecekler. Hatırlatıcı reklamlarla ilgili bilgileri görebilecek ve hangi reklamverenlerin bu reklamları gösterebileceğini kontrol edebilecekler. Kişiselleştirilmiş reklamları devre dışı bırakmak için Google’ın Reklam Ayarları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji devi, 2012’den beri kullanıma açılan Reklam Engelleme özelliğini kullanıcılarına sunuyor. Google, sadece 2017 yılında kullanıcılarından reklamların kendileri ile alakalı olmadığına yönelik 5 milyardan fazla geri bildirim aldı.

Daha iyi bir reklam dönüşümü sağlayabilir
Yeni özellik reklamverenin de yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Zira, reklamlar ürünü satın alma niyetinde olmayan tüketici grubunda gösterilmeyeceği için reklam veren hem reklam bütçesini daha etkili kullanabilecek hem de reklam performansını daha iyi ölçümleyebilecek.

Teknoloji devinin gelecekte YouTube, Aramalar ve Gmail gibi daha fazla platformda yeni denetimleri yayınlamayı planladığını da buradan paylaşalım.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons