Google Play’de İndirme Sayısı 20 Milyar’a Yaklaştı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Play’de İndirme Sayısı 20 Milyar’a Yaklaştı

tarafından 29 Ocak 2018 Pazartesi

 

Google Play’de İndirme Sayısı 20 Milyar’a Yaklaştı

Günümüzde mobil cihazların yüksek derecede satışı ve tüm dünya üzerinde yaygın kullanışı bu durumun en öncül göstergesidir.

Özellikle Çin, Hindistan ve Brezilya gibi gelişmekte olan pazarlarda akıllı cep telefonu kullanıcı sayısının artması, mobil internete ekonomik fiyatta daha kolay erişim daha fazla uygulamanın indirilmesine vesile oluyor. Uygulama dünyasının tüketicilerin beklentilerini karşılayacak işler çıkarması da bu konuda önemli bir rol oynuyor.

Tüm bu nedenler uygulama ekonomisini genişletirken, Google Play Store uygulama indirmede yeni bir rekora imza attı. Google Play Store’da uygulama indirme sayısı 2017’nin dördüncü çeyreğinde 19 milyarı geçti.

Araştırma şirketi App Annie’nin hazırladığı rapora göre Google Play’in bu başarısı 2017 yılına % 20’lik bir büyüme sağladı ve toplam gelirini 17 milyar doların üstüne çıkardı. Bu arada 19 milyarı geçen indirme sayısının sadece yeni yüklemeleri kapsadığını, yeniden yüklemelerin ve uygulama güncellemelerinin içinde yer almadığı bilgisini de paylaşalım.

Rapora göre, bu rekor ile birlikte Google Play Store’daki uygulama indirme işlemi aynı dönemde rakibi iOS App Store’dakinden %145 daha fazla. Öte yandan Hindistan, Endonezya ve Brezilya, bu uygulamaların toplam indirme sayısında Google Play’in büyümesine hatırı sayılır bir katkı sağladı.

iOS App Store’un geliri Google Play’i solladı
Rakamlar Google Play Store’un toplam indirme sayısında iOS App Store üzerinde görkemli bir üstünlük sağlasa da, Apple’ın mağazası dördüncü çeyrekte çok daha fazla gelir elde etti.

iOS App Store için dünya genelinde toplam tüketici harcaması, 4. çeyrekte 11,5 milyar doları aştı. Bu, Google Play Store gelirinin yüzde 95’inden fazlasına tekabül ediyor.

Bu arada gelir artışlarındaki nedenlerin arkasında farklı tüketici davranışlarının olduğu gözlemlendi. Örneğin, video oynatma uygulamalarındaki uygulama içi abonelikler çeyrek boyunca iOS App Store’daki gelirlerin önünü açtı. Verimlilik uygulamaları için yapılan uygulama içi abonelikler ise Google Play Store’a ciddi bir gelir kaynağı yarattı.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons