hat sanatı fontu, el yazısı fontu, yazı fontları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

hat sanatı fontu, el yazısı fontu, yazı fontları

Arman Emyan
tarafından 7 Nisan 2015 Salı

 

Font Nedir?

Font, görmüş olduğunuz yazılı içerikleri okumanızı sağlayan, bilgisayar ve diğer teknolojik cihazlarda kullanılmakta olan ve yazı karakterlerini özel şekillerde okumanızı sağlayan dosyalardır. Yazı fontları diye de adlandırılan fontlar, karakterinizin bir yansımasını bile gösterecek güce sahiptir. Örneğin şirketlerin ve ünlü markaların sürekli olarak kullandıkları aynı yazı fontları bulunmaktadır.

Bilgisayar dünyasında en fazla kullanılan fontlar arasında ise Arial, Times New Roman, Comic Sans, Verdana, Tahoma, Trebuchet MS, Open Sans ve Calibri gibi fontlar yer almaktadır.

Font Nasıl Yüklenir?

Bilgisayar sistemleri kullanılarak yapılan işlemlerin sayısının artması ve makale, kitap, dergi gibi yazı tabanlı işlerin dijital ortamlarda düzenlenmeye başlaması ile birlikte insanların font ihtiyaçları da ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan bu talep doğrultusunda günümüzde fontların çeşitliliklerinde büyük bir artış yaşanmıştır. Özellikle hat sanatı fontu son dönemlerde en fazla tercih edilen fontlar arasına girmiştir.

İlk dönemlerde font denildiği zaman akla ilk gelen Times New Roman, Arial, Calibri ve Verdana gibi yazı fontlarının yerini artık daha farklı fontlar almaya başlamıştır. Ücretli ve ücretsiz yazılımlar ile tercihinize göre saniyeler içinde kendinize ait bir font hazırlamanız bile mümkün hale gelmiştir.

Fontların bilgisayarlara yüklenmesi işlemleri ise aynı font yaratma işlemleri gibi son derece pratik şekilde yapılmaktadır. Kullanmak istediğiniz fontu bilgisayarınıza yükleyebilmek için Windows işletim sistemlerinizin Başlat Menüsünden Denetim Masası’na gelmeniz yeterlidir.

Denetim masasında yer alan Yazı Tipleri klasörü fontlarınızın yer aldığı klasördür. Bu klasörü açtıktan sonra elinizdeki fontu buraya kopyalamanız yeterlidir.

El Yazısı Fontu Nedir?

Geçmiş yıllardan günümüze kadar gelen el yazıları, kişilerin isimlerine göre dijital ortamlarda arşivlenmiş durumdadır. El yazısı fontu indirerek bu kişilerin el yazılarını dijital ortamlarda kullanabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta herkesin el yazısının kolay bir şekilde okunmayacağı olmalıdır.

El yazısı fontlarının günümüzde kullanımı giderek artmıştır. Bu kategoride yer alan isimlerin el yazılarına ulaşan kişiler, bu fontları artık pek çok şirket içi ve dışı yazışmalarda, özel hayatlarında ve iş hayatlarında kullanmaktadır. Klasikleşmiş fontlardan sıkıldıysanız ve kendinize özel bir font arıyorsanız el yazısı fontlarına göz atmanızda fayda var.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons