Hotmail Oturum Aç Hotmail Kişiler Menüsü | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Hotmail Oturum Aç Hotmail Kişiler Menüsü

tarafından 27 Kasım 2016 Pazar

 

Hotmail Oturum Aç Hotmail Kişiler Menüsü

Yeni bir Hotmail hesabı açarak sizden istenen bilgileri sıra ile verilen boş kutucuklara yazdıktan sonra artık kendi Hotmail hesabınıza giriş yaparak arkadaşlarınızla iletişim sağlayabilir ya da onlarla paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Uzak mesafeleri birleştirmeyi hedefleyen Hotmail zamanla gittikçe gelişerek farklı bir tarza büründü. Teknolojinin gittikçe çığır açtığı bu dönemlerde farklı yazılım sistemi oluşturan Microsoft, artık Hotmail hesaplarını da içine alarak her Microsoft hesabını tek bir yerden ve tek bir isimle erişime sunmaya çalışmaktadır. Ücretsiz olarak edinip e-postalara ulaşmak için geliştirilen bu sistem birçok yerden indirilerek telefon veya diğer cihazlarda kullanılabilmektedir. Outlook denilen bu sistem sizin takvim, kişi ve mailerinizi incelemenizi tek yerden sağlayarak, size kolaylık yaratmaktadır. Burada verilen hizmet ile sağlanan kolaylıklar hayatınızın birçok noktasında size zaman olarak geri dönüş sağlayacaktır.

Microsoft’un geliştirdiği bu özellik, sistem ile alacağınız hizmetlerde maillerinizi daha rahat kontrol ederek daha rahat bir şekilde kişilerinize ulaşabileceksinizdir.

Öncelikle Hotmail adresinizin e-postalarını görüntülemeniz için Outlook’a ulaşmanız gereklidir bunun için Outlook.com’a girerek buradan maillerinize ulaşabilmektesiniz. Başlangıç menüsünün altında bulunan e-posta klasörlerine girerek, buradan maillerinize ulaşabilmektesiniz. Size gelen e-mailler genel olarak Gelen Mesajlar isimli klasörde bulunmaktadır, size gelmiş olan elektronik mesajları saklamak istediyseniz eğer bunları Arşivle seçeneği ile Arşiv kutusuna gönderebiliyorsunuz.
hotmail-hakkinda-her-sey

Microsoft’un uzun zamandır uyguladığı politikalar nedeni ile konulmuş olan Gereksiz kutusunda ise kötüye kullanım amacı olan spam mesajlar bulunmakla birlikte, bilmediğiniz kişilerden gelen mesajlar da, toplu mesajlar da bulunabilmektedir. Oluşturduğunuz ve yarıda bıraktığınız ya da henüz göndermeye karar vermediğiniz elektronik mesajlar ise direk olarak, kendi kendine taslaklar bölümüne kaydedilmektedir. Gönderdiğiniz mesajlar genel olarak gönderilenler kutusunda ve silinmiş mesajlarınız da silinmiş kutusunda durmaktadır. Eğer bir mesajı tamamen silmek istiyorsanız silinen mesajların direk atıldığı Silinenler kutusuna giderek mesajı buradan da temizlemeniz gerekmektedir.

Burada oluşturacağınız, göndereceğiniz ve alacağınız elektronik mesajlar Hotmail adresiniz ile gerçekleştirilmektedir.

En sol üstte bulunan başlangıç butonuna tıkladığınızda birçok Office programı ile birlikte OneDrive, Kişiler, Takvim ve Outlook seçenekleri de görülmektedir. Kişiler bölümü sizin arkadaşlarınız ile Hotmail adresinizi kullanarak daha rahat görüşmeler gerçekleştirmenizi sağlar. Bu bölüm sizin sanal kişi listenizdir ve burada bağlantı sağlayacağınız kişilerin bilgileri bulunmaktadır.

Buraya eklemek istediğiniz kişileri sol üst bölümde, siyah şeritteki Yeni seçeneğine tıklayarak buraya eklemek istediğiniz kişinin ismini, soy ismini varsa şirket bilgisini ve e-posta ile telefonunu dilerseniz ev adresini vs girerek kaydedebilirsiniz ya da isterseniz Yeni seçeneğine tıklamak yerine Ctrl + N tuşlarına basarak da ekleyebilirsiniz. Bu şekilde kişi için yeni bir pencere açılır. Burada gerekli olan ya da yazmaya lüzumlu gördüğünüz tüm bilgileri girdikten sonra yeni kişi olarak kaydet’e tıklayarak listenize ekleyebilirsiniz.

Listenizi oluşturduktan sonra bu kişi listenizdeki arkadaşlarınıza ya da tanıdıklarınıza e-posta göndermeniz için Outlook’un yeni bölümüne tıklayarak elektronik posta yazabilirsiniz, bu sayfada Kime menüsüne bastığınızda kişiler bölümünde kaydetmiş olduğunuz arkadaşlarınızın elektronik posta adresleri sıralanacaktır.

Kişiler bölümünün size sağlayacağı en belirgin yarar, sizin kişilerinizin düzenli olmasını sağlamasıdır. Bu konu ile ilgili bir başka önemli nokta ise bu bölümde oluşturacağınız kişilerin istediğiniz kadar bilgilerini girerek onları kaydetmekte ve onlara Outlook’tan mesaj göndermekte özgürsünüz. Özellikle internette fazla uğraşısı olan kişiler için Outlook’un bu özelliği vazgeçilmezdir. Burada oluşturacağınız kişiler ve gruplar ile sayısı gittikçe artan, oldukça kabarık arkadaş listenizi hafifletecek ve bir düzene sokmuş olacaksınız.

Bunun için Kişiler bölümünde Gruplar seçeneğine tıklayarak Yeni Grup menüsüne girerek, yeni bir isim girerek yeni oluşum yaratabilirsiniz ve burada daha önceden bulunan gruplara kişiler de ekleyebilirsiniz. Ayrıca çok sık iletişim sağladığınız kişileri ayırmak isterseniz Kişiler sayfasındaki üstte bulunan siyah şeridin üzerinde bulunan Sık görüşülenlere ekle menüsüne tıklayarak yan tarafta bulunan kişilerden seçimler yaparak onları sık görüşülenlere eklemiş olursunuz. Aynı kişileri sık görüşülenlerden kaldırmak isterseniz de yine isimlerinin yanındaki boş kutucuklara tik işareti koyarak sık görüşülenlerden kaldır menüsüne tıklamanız yeterlidir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons