İngilizce de Burçlar ve Özellikleri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İngilizce de Burçlar ve Özellikleri

Tufan Yıldız
tarafından 27 Ekim 2015 Salı
Herkes doğduğu yerde kullanılan dili öğrenir ve konuşur. Anadili tam da bu demektir. Doğduğunuz yerde konuşulan, anne ve babanızdan öğrendiğiniz, öğrenmekten ziyade edindiğiniz dildir. İngilizce ise bu dilin konuşulduğu ve resmi dil olarak sayıldığı ülkeler dışında kalanların dünya ile iletişim kurması halinde kullanmak zorunda olduğu dildir.
 

Herkes doğduğu yerde kullanılan dili öğrenir ve konuşur. Anadili tam da bu demektir. Doğduğunuz yerde konuşulan, anne ve babanızdan öğrendiğiniz, öğrenmekten ziyade edindiğiniz dildir. İngilizce ise bu dilin konuşulduğu ve resmi dil olarak sayıldığı ülkeler dışında kalanların dünya ile iletişim kurması halinde kullanmak zorunda olduğu dildir. Günümüzde havacılıktan eğitime, tıp alanından haberleşmeye, moda dünyasından reel sektöre kadar her işte kullanılan dünya dili İngilizcedir. Anadili İngilizce olmayanların ortak amacı, hedefi ve zorunluluğu ise bu dili etkin, akıcı ve doğru bir şekilde öğrenme zorunluluğudur. Bu konu dünyanın pek çok ülkesinde sistematik eğitim düzeni ile basit bir şekilde halledilse dahi ülkemizin de dâhil olduğu pek çok dünya ülkesinde hala büyük bir sorundur. Bu işi halledebilmek için ülkemizde son derece ciddi miktarlarda para ve zaman harcanmaktadır. Bütün bu çabalara karşı ortaya çıkan ise bir hüsrandır. Çocuklarımız uzun yıllar dilin eğitimini almasına rağmen pratik seviyede kullanım yeterli seviyede olmadığı için akıcı konuşma sağlanamamaktadır. Bu durum gençlerimizin ve yeni nesil yetişen çocuklarımızın kendi çevreleri ile ilgili karşılaştıkları en büyük sorunların başında gelmektedir.

İngilizce öğrenmenin veya öğrenilen dilin belli bir seviyeye getirilebilmesinin en önemli yollarından biri yazılı ve görsel basının gerektiği şekilde takip edilmesinden geçer. Yazılan her yazıyı okumaya çalışmak, TV’de seyredilen film ve dizileri orijinal dilinde seyretmek dilin gelişmesi üzerinde her zaman yardımcı etmenlerdir. Yazılan yazıları okurken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de özellikle kişinin ilgisini çeken konulara öncelik vermesi olmalıdır. İngilizce Burçlar ve Özellikleri hakkında yazılmış bir blog yazısını okumaya çalışan astrolojiye düşkün birisi yazıyı bir şekilde okumak ve anlamak için elinden geleni yapacaktır. Bilmediği kelimeleri öğrenecek ve cümle yapılarını anlamak için kendini zorlayacaktır. Günümüzün en çok merak edilen konuları arasında gelen astroloji her devir ilgi çeken konular arasında yer almaktadır. Bu konuların başlangıcı ve yaşanan gelişmeler her zaman ilgi çekmiştir. İngilizce burçlar şöyledir: koç-aries, boğa-taurus, ikizler- gemini, yengeç-cancer, kova-aquarius, aslan-leon, başak- virgo, terazi- libra, akrep-scorpio, yay-sagittarius, oğlak-capricorn, balık-pisces. Burçlar kuşağı 12 burçtan oluşur. 3 ateş/fire elementi, 3 hava/air elementi, 3 su/water elementi ve 3 toprak/earth elementi vardır. Koç, Aslan ve Yay ateş burçlarıdır. Boğa, Başak ve Oğlak toprak burçlarıdır. Hava burçları İkizler, Terazi ve Kovadır. Son olarak Su burçları ise Yengeç, Akrep ve Balıktır.

Astroloji bir bilim olduğu kadar bir sanat dalıdır. Simgelerden bir sonuca varabilmek ve bu bilgileri karşınızdakine aktarmak için sanatçı ruhu taşımak gerekmektedir. Kişilere bilinmeyen hakkında bir şeyler anlatmak, insan ve evren üzerindeki bilinmeyenleri açıklamaya çalışmak her zaman ilgi çeken bir konudur. Özellikle kadınlar tarafından ilgi çeken astroloji, yapılan her görüşme ve toplantıda içilen kahvelerin kapatılarak fal bakılması ile noktalanan son derece ciddiye alınan bir durumdur. İngilizce öğrenmeye çalışan ve pratiğini artırmak isteyen herkesin İngilizce Burçlar ve Özellikleri hakkında yazılan makaleleri okuması kelime dağarcığının artmasını sağlar. Burçlar ve özelliklerine ait başlıklar da şu şekilde yer alır. Planet/yönetici gezegen, character/nitelik, lucky numbers/uğurlu sayılar, lucky day/şanslı gün, lucky gemstones/uğurlu taşı, lucky color/uğurlu renk, animal/hayvan, plant/bitki, positive and negative qualities/pozitif ve negatif yönler. Burçlar kuşağı 12 burçtan oluşur. 3 ateş/fire elementi, 3 hava/air elementi, 3 su/water elementi ve 3 toprak/earth elementi vardır. Koç, Aslan ve Yay ateş burçlarıdır. Boğa, Başak ve Oğlak toprak burçlarıdır. Hava burçları İkizler, Terazi ve Kovadır. Son olarak Su burçları ise Yengeç, Akrep ve Balıktır.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons