İp Kamera Sistemleri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İp Kamera Sistemleri

Tufan Yıldız
tarafından 6 Ağustos 2015 Perşembe
İp kamera sistemleri, gerekli olan noktaların güvenliği ya da farklı amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantısından yararlanılarak gerek kablolu, gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan gelişmiş bir kamera teknolojisidir.
 

İp kamera sistemleri, gerekli olan noktaların güvenliği ya da farklı amaçlarla uzaktan izlemek ve kayıt altına almak için internet veya network bağlantısından yararlanılarak gerek kablolu, gerek kablosuz olarak kullanılabilmeye imkan sunan gelişmiş bir kamera teknolojisidir. IP kamera sistemleri, kartlar, kayıt cihazları gibi ekstra aparatlar gerektirmeyen en ileri teknolojiye sahip olan kamera sistemidir. İp güvenlik kamerası, görüntü aktarılan mekanının canlı ve sesli olarak her yerden bilgisayar, laptop, cep telefonu ve PDA’dan rahatlıkla izleyebilme imkanı sunmaktadır. İp kamera sistemleri, internet sistemine bağlı olarak çalışan sistemlerin arasında gelmektedir.

Bu teknolojiler, görüntü ve sesin internet üzerinden çok daha rahatlıkla transfer edebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca son derece yaygındır. Yaygın olmasının nedenlerinden birisi eskiden daha fazla para ödenen ADSL, SHDLS, Metro Ethernet gibi yüksek hızlı genişband bağlantı teknolojilerinin hızla yaygınlaşması sayesinde ucuzlamasıdır. Ayrıca bu sistemlerin hızları da artmıştır.  Bu doğrultuda CCTV üreticileri, satıcı ve dağıtıcıları da bu gelişmelere ayak uydurmuş ve bu sistemler seçim olmaktan kalkarak zorunluluk haline gelmiştir. İp kamera sistemi wireless kablosuz kullanma imkanına sahiptir. DVR kart yada DVR server gerekmemektedir. Birim maliyetler ise özellikle kamera sayısı az olduğu zaman son derece düşük olmaktadır. Fiber kablo kullanma olasılığı ile görüntü taşıma kapasitesi CAT-5 kablo ile maksimum 100 metre iken, 11 km’ye rahatlıkla çıkabilmektedir. İp kamera kurulumu son derece kolaydır. Örneğin 10 kameralık sistem, altyapı çalışmasından sonra 10 dakika içinde kolaylıkla kurulabilmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons