java indir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

java indir

Arman Emyan
tarafından 7 Nisan 2015 Salı

 

Java Nedir?

Java, tüm formatlardaki ağ uygulamalarının temelini baz alarak mobil uygulamalar, oyunlar, web tabanlı içerikler ve kurumsal yazılımların geliştirilmesi konusunda dağıtımını da üstlenen bir standarttır. Dünya çapında 10 milyonu aşkın Java geliştiricisi vardır. Geliştiriciler Java sayesinde yeni uygulamalarını ve hizmetlerini en verimli şekilde geliştirerek dağıtmaktadır.

Masaüstü bilgisayarlar, veri depolama merkezleri, oyun konsolları, akıllı telefonlar ve internetin yer aldığı her platformda Java kullanılmaktadır. Masaüstü bilgisayarların %97’sinin Java kullandığı biliniyor. 3 milyar akıllı telefon ve 125 milyon akıllı televizyonun ise Java kullandığı diğer istatistikler arasında yer alıyor.

Java’yı istediğiniz platformlara Java indir sitelerinden indirerek pratik bir şekilde kurabilir ve hemen kullanmaya başlayarak tüm imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Neden Java Tercih Etmeliyiz?

Geliştiricilerin Java’yı tercih etmesinin sebepleri arasında pek çok farklı sebep yer alıyor. Java, özel bir topluluk tarafından iyileştirilerek, genişletilmiş ve onaylanmıştır. Bilgisayar platformlarının tamamı için en kapsamlı taşınabilir, üst düzey performanslı uygulamaların geliştirilmesi ve yaratılması için tasarlanmıştır.

Kurumsal uygulamalar ve tüketici uygulamalarında maliyetin düşürülebilir olması, yazılımı platform üzerinde geliştirmek ve yazmak yerine sanal platformda bu işlemleri yapabilmek, üst düzey özelleştirilmiş uygulamalar yaratabilmek, akıllı telefonlar, kablosuz modüller, ağ geçitleri ve tüm elektronik cihazlar için uygulamalar yazmak için Java’yı tercih etmelisiniz.

Java İndirmek Ücretsiz mi?

Java indirmek tamamen ücretsizdir. Java’nın en son sürümlerini Java indir bağlantısına tıklayarak edinebilirsiniz. En son sürümü indirmeniz ya da elinizdeki mevcut sürümü güncellemeniz daha üst düzey performans almanıza, güvenlik açısından avantajlı konuma geçmeye ve daha stabil performans almaya yarayacaktır.

Java Nasıl Çalışır?

Java yazılımının çalışması için öncelikle yazılımcının Java kodunu yazması gereklidir. Kod, Java derleyicisi ile toparlanır. Böylelikle “bytekod” adı verilen bir makine yaratılmış olur. Platformlardan bağımsız şekilde çalışmasını sağlayan araç yaratılan bu “bytekod” olmaktadır. Bytekod bir kez oluşturulduktan sonra yazılımlarınız tüm platformlarda çalışabilir hale gelmektedir.

Java Kodu Nasıl Yazılır?

Java, nesneleri kapsayan bir yazılım diline sahip olduğu için bütün yazılımlar sınıflara ve nesnelere göre düzenlenir. Sınıflar, uygulama içindeki nesnelerin tanıtıldığı bir kod parçası gibidir. Java’da her sınıfın kendisine ait bir dosyası bulunmaktadır. Java dosyalarının uzantıları “.java” biçimindedir. Java konusunda kendinizi geliştirmek ya da internetin olduğu her mecrada Java uygulamalarından yararlanmak istiyorsanız Java indir bağlantılarından ücretsiz şekilde Java kullanmaya başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons