Konuşabilen Akıllı Diafonlar Satışa Sunuldu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Konuşabilen Akıllı Diafonlar Satışa Sunuldu

tarafından 29 Ocak 2018 Pazartesi

 

Konuşabilen Akıllı Diafonlar Satışa Sunuldu

Yapay zeka sahipli akıllı diafonları satışa sunulmaya başladı.

Oldukça sade bir tasarımı olan Belle; üzerinde bir adet kamera, zil tuşu, dahili bir hoparlör ve mikrofon bulunduruyor. Diafonun üzerinde bulunan kamera, 1920×720 HD çözünürlüğünde saniyede 30 kare gösterebiliyor. Aynı zamanda kamera 8x digital yakınlaştırmayı da destekliyor.

Belle, dışarıdan birisi gelip zil tuşuna bastığı zaman öncelikle o kişinin yüzünü tanımaya çalışıyor. Eğer o kişiyi daha önce görmüş ise, ona daha yumuşak bir dil ile konuşuyor.

Belle, ilgili kişiye ne için geldiğini soruyor. Paket teslim etmek için mi, içeriye girmek için mi yoksa evin sahibi ile konuşmak için mi?

Eğer eve belirli zamanlarda sık sık gelen bir kişiyseniz, Belle o kişiyi belirtmeniz durumunda otomatik olarak tanıyor ve onun için kapıyı açıyor. Belle’in sadece elektromanyetik kapı kilitlerini açabildiğini, belirtelim.

Belle, tanınmayan bir kişinin eve girmek istemesi veya sizinle konuşmak istemesi durumunda akıllı telefonunuza bildirim yolluyor. Akıllı diafonun telefonunuzdaki uygulaması vasıtasıyla görüntülü ve sesli olarak o kişiyle konuşup, dilerseniz uzaktan kapıyı açabiliyorsunuz.

Veya isterseniz, daha önceden hazırlamış olduğunuz mesajlarla müsait olmadığınızı belirtebiliyorsunuz.

Belle, aynı zamanda gece boyunca kapınızın önündeki bütün hareketleri algılayıp bulut ortamında saklayarak aksi bir durum olduğu zaman anında size bildiriyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons