Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Mobil Uyumlu E-Ticaret Sitesi

Tufan Yıldız
tarafından 2 Eylül 2015 Çarşamba
Mobil uyumluluk artık son yıllarda tüm web siteleri açısından önemli olmaktadır. Bunun nedeni ise son yıllarda akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ve dolayısıyla web site içeriği ne olursa olsun, akıllı telefon kullanıcıları tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmasıdır.
 

Mobil uyumluluk artık son yıllarda tüm web siteleri açısından önemli olmaktadır. Bunun nedeni ise son yıllarda akıllı telefon kullanımının yaygınlaşması ve dolayısıyla web site içeriği ne olursa olsun, akıllı telefon kullanıcıları tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanılmasıdır. Bu nedenle başta e-ticaret siteleri olmak üzere, her türlü içerikteki web sitelerinin, mobil cihazlar için uyumluluk sağlaması gerekmektedir. Özellikle mobil kullanıcıların uzun süreli kullanımına uygun bir tasarımı bulunan e-ticaret sitesinin, göz yormayacak ve içeriği ön plana çıkaracak olan bir tasarıma sahip olması önemlidir. Mobil uyumluluğun e-ticaret siteleri açısından önemini vurgularken, mevcut e-ticaret sitelerinin istatistiklerini de göz önünde bulundurmak, mobil uyumluluğun önemini ortaya koymak aşamasında daha açıklayıcı olacaktır.

İstatistikler bilindiği üzere bir web sitesinin hedef ve kullanıcı kitlesinin sahip olduğu cihazları da göstermektedir. Aynı zamanda hit sayısı olarak da bilinen bu sayılar, önemli bir kısmının sadece mobil kullanıcıların oluşturduğu görüldüğünde, hiç şüphesiz ki mobil uyumlulukta en az masaüstü uyumluluk kadar önemli olmaktadır. Mobil uyumlu e-ticaret sitesi teması için ücretli ve ücretsiz olmak üzere pek çok seçenek bulunuyor. Burada müşteri dilerse özel olarak tema ve tasarım geliştirmesi de yaptırabilir ve bu geliştirme doğrultusunda mobil uyumlu bir tasarımı e-ticaret sitesinde kullanabilir. Bu sayede hem firmanın istediği bir şekilde tasarım geliştirilir hem de mobil uyumluluğun sağlanması ile daha çok müşteriye ulaşılmış olur.

Mobil uyumluluk geliştiriminde dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli etken ise popüler akıllı telefon modellerinin uyumluluk sağlamış olmasıdır. Bu durum özellikle hazır satışa sunulmuş olan temalar için kolay bir şekilde denenebilir ve akıllı telefonlarda nasıl bir görünüm olduğuna dair bir fikir edinilmiş olur. E-ticaret sektörü oldukça fazla rakibe sahip ve herkes alanında en iyisi olabilmek için en başta mobil uyumluluk olmak üzere, profesyonel tasarımlara sahip e-ticaret temaları satın almaktadır. Sizler de dilerseniz ücretli veya uygun fiyatlı hazır e-ticaret temaları arasından beğendiklerinizi kolay bir şekilde satın alabilir veya deneyerek, satışını gerçekleştireceğiniz ürün veya hizmetler hakkında bir ön fikre sahip olabilirsiniz.

Kaynak : http://www.netbim.com.tr/e-ticaret-sitesi.html

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons