Parti Konseptlerine Göre Hangi Parti Kostümleri Seçilir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Parti Konseptlerine Göre Hangi Parti Kostümleri Seçilir?

tarafından 29 Kasım 2017 Çarşamba

 

Kostüm Partisi Nedir?

Türkiye’de son dönemlerde yaygınlaşmaya başlayan parti çeşidine kostüm partisi denilmektedir. Hem çocuklar için düzenlenebilen kostüm partileri hem de yetişkinler için düzenlenmektedir. Özellikle de üniversite öğrencilerinin yapmış olduğu kostüm partileri çok eğlenceli ve unutulmaz anlar yaşatmaktadır.

Kostüm partisinde, parti kostümleri arasından uygun bir seçim yapılır. Her kostüm partisinde aynı kostüm giyilmez. Düzenlenen kostüm partisinin ana teması öğrenilir ve ona göre en uygun parti kostümleri seçimi yapılır.

Kostüm partisinde, genelde herkes birbirinden gizlenir ve kendini göstermeyecek şekilde parti kostümleri tercih eder. Kostüm partileri çocuklar için yapılıyor ise onlara uygun çizgi kahramanlardan oluşan bir parti kostümü tercih edilir. Hem kız hem de erkek çocuklar için ayrı ayrı parti kostümleri vardır.

Yetişkinler ise partinin konseptine göre seçim yapmalıdır. Örneğin; parti cadı bayramı konsepti ya da pijama partisi konseptine göre düzenlenebilir. Bunlara en uygun modeller seçilerek partiye katılmak gerekir. Cadı konseptinde genelde kırmızı renk hâkimdir ve süpürgeyi andıran aksesuarlar ile cadı şapkaları da kullanılmaktadır.

Erkek Çocuklar İçin Parti Kostümleri

Çocuklar için parti kostümleri tercihi genelde daha kolaydır. Çünkü çocuklar için düzenlenen kostüm partilerinde genelde çizgi kahramanlar üzerine bir konsept seçilir. Buna göre erkeklerin seçebileceği parti kostümleri şunlardır:

Süper Kahraman kostümleri

Star Wars kostümleri

Spiderman kostümleri

Transformars kostümleri

Korsan kostümleri

Korku kostümleri

Kovboy kostümleri

Meslek kostümleri

Hayvan kostümleri

Yılbaşı kostümleri

Kız Çocuklar İçin Kostüm Çeşitleri

Kız çocuklar için tasarlanan parti kostümleri, erkek çocukların parti kostümlerinden daha farklıdır. Erkek kostümleri genelde mavi tonlarda olmaktadır. Kız çocuklar için tasarlanan parti kostümleri ise genelde pembe, kırmızı ve sarı tonlarındadır. Kız çocuklarınız için seçebileceğiniz parti kostümleri şunlardır:

Çizgi film karakteri kostümleri

Süper kahraman kostümleri

Prenses kostümleri

Hayvan kostümleri

Meslek kostümleri

Korku kostümleri

Yılbaşı kostümleri

Kostümlere uygun aksesuarlar

Yetişkinler İçin Parti Kostümleri Seçenekleri

Yetişkinler parti kostümleri seçiminde çok zorlanırlar. Partinin konseptine uygun ve diğer kişilerden farklı tercihler yapmak için uğraşılar. Özellikle de partiye eşli gidiliyor ise çiftlerin birbiri ile uyumlu parti kostümleri tercih etmeleri de önemlidir.

Yetişkinler, genelde yılbaşı partileri düzenlerler. Bu partiye eşli gidilebilirken tek olarak da gidilebilmektedir. Konsept yılbaşı olduğu için kesinlikle kırmızı tercih edilmelidir. Noel baba kostümleri bu konseptte en çok kullanılan kostümlerdir. Bunun yanında, farklı bir kırmızı elbise giyilerek yalnızca yılbaşı şapkası aksesuarı takarak da yılbaşı konseptine uyum sağlanabilir.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons