Skype Nedir? Skype’ın Özellikleri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Skype Nedir? Skype’ın Özellikleri

Ufuk Atılgan
tarafından 28 Şubat 2015 Cumartesi
Skype, anlık mesajlaşma yöntemlerine yeni bir soluk getiren programdır. Sesli ve görüntülü çağrı yapabilme özellikleri sayesinde, insanları nerede olurlarsa olsunlar birbirleri ile iletişim halinde tutabilir.
 

Skype Nedir?

Skype, anlık mesajlaşma yöntemlerine yeni bir soluk getiren programdır. Sesli ve görüntülü çağrı yapabilme özellikleri sayesinde, insanları nerede olurlarsa olsunlar birbirleri ile iletişim halinde tutabilir. Gün içerisinde başınıza gelen bir olayı paylaşmak, doğum günlerini kutlamak, yeni bir dil öğrenmek, toplantı ya da iş görüşmeleri düzenlemek gibi aktivitelerinizi Skype kullanarak yapabilirsiniz.

Skype’ı kullanabileceğiniz platformlar arasında mobil cihazlar, masaüstü bilgisayarlar ve akıllı televizyonlar bulunmaktadır. Skype’ta, uygulamayı kullanan diğer insanlar ile konuşabilmek ve görüntülü sohbet edebilmek tamamen ücretsizdir. Skype’ın son sürümünde ayrıca görüntülü grup çağrısı özelliklerini de kullanabilirsiniz. Bu özelliklerden yararlanabilmek için programın sitesinde yer alan Skype indir bölümünü kullanmanız yeterlidir.

Ücretsiz olan bu programa oldukça düşük bir ücret ödediğiniz zaman daha fazla hizmetten, farklı yollar ile faydalanabilirsiniz. Örneğin telefon numaralarına arama yapabilir, Wi-Fi ağlara erişebilir veya SMS gönderebilirsiniz. Bu özelliklere kullandığınız kadar ücret ödeyebilir veya sabit ödemeli bir üyelik alabilirsiniz. Arkadaşlarınız, aileniz ve iş arkadaşlarınız için ihtiyaç duyduğunuz özellikleri seçmek tamamen sizin elinizdedir.

Skype Görüntülü Mesaj Özelliği Nedir?

Hayatınızdan istediğiniz güzel bir anı Skype listenizdeki dostlarınız ile paylaşabilmeniz için Skype’ın görüntülü mesaj özelliğinden faydalanabilirsiniz. Bu özelliği kullanabilmek için arkadaşınızın çevrimiçi olması ya da o an ulaşılabilir olması gerekli değildir.

Görüntülü mesajlar karşı taraf izleyene kadar kayıtlı şekilde durur. Karşı taraf görüntülü mesajınızı izledikten sonra ise dilediği takdirde bu mesajı daha sonrası için de kayıt altında tutabilir. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerden hayatınızdan hoş kesitleri dostlarınız ile paylaşabilmeniz için Skype indir bağlantılarından yararlanın ve bu özelliklerin keyfini çıkartmaya başlayın.

Aynı zamanda görüntülü görüşme dışında mobil cihazlara doğrudan SMS gönderebileceğinizi de unutmayın. Hızlı ve pratik şekilde yurtdışına en ekonomik koşullar ile Skype kullanarak SMS gönderebilirsiniz. Klavyenizi kullanarak hızlı bir şekilde akıcı olarak hazırladığınız SMS’inizi düşük tarifeler ile gönderebilmek için Skype kontör hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Skype kontör hizmetlerinden yararlandığınız takdirde SMS dışında dünya genelinde dilediğiniz telefon numarasına sesli aramalar da gerçekleştirerek sevdikleriniz ile aranızdaki bağların daha da sıkı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons