Zamanda Yolculuk Gerçek mi Yoksa Safsata mı? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Zamanda Yolculuk Gerçek mi Yoksa Safsata mı?

tarafından 27 Kasım 2016 Pazar

 

Zamanda Yolculuk Gerçek mi Yoksa Safsata mı?

Zamanda yolculuk, bir gerçek midir yoksa bir safsata mıdır? Gerçekten aklımıza takıldı. Zamanın aşılması, zamanda ileri ve geri gitmenin düşünce ve hayali bile gerçekten heyecan verici bir durum. Böylesine farazi ve kuram aşamasında olan bir olayın gerçekleştirilebilmesi tarihin akışının değiştirilmesi adına kadere müdahale edilmesine olanak sağlayacağını ispat etmek, zamanda yolculuğu ispat etmekten daha kolaydır.
zamanda-yolculuk
İnternet aleminde, tarihin fotoğraf ve film karelerine takılan görüntülerdeki o esrarlı kişiler ve kullandıkları zaman ötesi giysiler ve modern cihazlar ile ilgili bir çok paylaşım bulunmaktadır. Bu paylaşımlar, takipçi sayılarını arttırmak ve bir avuntudan öteye geçemeyen duruşlarıyla sönük kalmışlardır. Elde ne bilimsel bir veri v geliştirilen bir cihaz, ne de bilimsel bir gerçek vardır. Oynanma imkanı bulunan fotoğraflarla zamanda yolculuğun ispatı, gerçekçiliği yansıtmamaktadır. Bir köprü açılışında 1940 yılında köprüde kameraya takılan hipster kılıklı kişinin varlığı akıllara kurnaz bir reklamcılık hilesi olup olmadığı sorusunu getiriyor. Orijinalinin kimseyle paylaşılmıyor ve Kanada da bir müzede bulunuyormuş. Madem gerçek insanların beğenisi için neden sergilenmiyor diyoruz. Görüntülere yakalanan ve cep telefonuyla 1900 lü yıllarda konuştuğu söylenen kişilerin kullandıkları cihazın cep telefonu olup olmadığı bir muamma. Aynen Köprü açılışında gelecekten gelen o gizemli hippiye ilgi duymayan kişilerin aynı şekilde bu cep telefonuyla konuşan kişinin yanından sanki hiçbir şey yokmuş gibi gelip geçmeleri olayın sıradan bir durum olduğu ile ilgili düşüncelerimizi güçlendirmekte. Zamanda yolculuğun varlığı ile ilgili inancımızda tayy-ı mekan ve tayy-ı zaman diye tabir edilen zaman ve mekanda yolculuk mümkündür. Bununla ilgili bir çok evliya ve Allah dostunun gerçek hatıraları vardır. Ancak bu durumun, sadece Allah erlerine has ve özerk bir durum olduğuna inanıyor ve bunu savunuyoruz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons