Elektrikli Araçlar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Elektrikli Araçlar

tarafından 3 Eylül 2016 Cumartesi

 

Elektrikli Araçlar

 

elektrikli-araclar-otomobil

Elektrikli araçlara geleceğin otomobilleri olarak bakılıyor.Elektrik motorundan aldığı elektrik enerjisini hareket enerjisine dönüştürerek kullanan bu araçlar enerji tasarrufu açısından ideal bir teknolojidir. İçten yanmalı motorlar da yakıtla birlikte egzozdan çıkan duman hem çevreye zarar veriyor hemde araçta bazen sıkıntılar yarata biliyordu. Bunun dışında yakıt masraf ve fiyatları ayrıca fosilden elde edilen enerjinin yetersiz kalması eklenince alternatif bir yakıt türü kaçınılmaz oldu. Normal bir araçtan farklı olarak elektrik motoru , regülatör ve batarya kullanır.Bataryada depoladığı enerjiyi hareket enerjisine dönüştüren bu araçlar gürültü kirliliğine de yol açmıyor.

İçten yanmalı araçlarla karşılaştırıldığında enerji tasarrufu ve egzozdan zararlı duman salmadığı için ayrıca karbon emisyonu bu azaltacağı için çok avantajlıdır.Fazla tercih edilmemesinin sebepleri arasında pahalı olan batarya masrafları,pil depolama istasyonlarının az olması ve batarya biter ve kısıtlı menzilden dolayı yolda bırakır korkusudur. Bütün bunlara rağmen devletler özel teşvik kampanyaları yaparak elektrikli araca doğru yönelim yapmaya çalışmaktadır. Çeşitli ülkelerde ekonomik teşvik paketleri ile insanlar bu teknolojiye yönlendirilmektedir.Şuan pek gelişmeyen ancak kullanıcısı artan bu araç türü gelişmekte olan ülkelerin petrol zengini ülkelere bağımlı kalmaktan kurtulmaları için bir yol gibi gözükmektedir.Ayrıca bu araçlarla karbondioksit emisyonunda 0 azalma beklenmektedir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons