İlk Saat Ne Zaman Bulundu Kısa Tarihi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İlk Saat Ne Zaman Bulundu Kısa Tarihi

tarafından 4 Eylül 2016 Pazar

 

İlk Saat Ne Zaman Bulundu Kısa Tarihi

 

ilk-saat-ne-zaman-bulundu-kisa-tarihi

Bu soruyu okuyanların herkesin aklına hiç şüphesiz ilk saati bulan Mısırlılar geliyordur. Milattan önce 4 bin yılında Mısırlılar tarafından zamanın nasıl akıp gittiğini, ölçmek için çeşitli yollar bulmuşlar ve denemişlerdir. Mısırlılar, her gün doğup batan güneşin hep aynı yörüngede gidip geldiğini fark etmiş ve önce güneşin gölgesiyle zamanın nasıl akıp gittiğini, yere bir çubuk dikerek bulmuşlar. Bu aslında tesadüfen bulunmuş bir şeydi. Daha sonra büyükçe bir taşa özel yapılmış şekilli bir taş ile zamanı gösteren saat yapılmıştır. Bunun adına da Güneş Saati verilmiştir. İlerleyen teknolojiler ile kum saati de bulunmuştur. Mısırlılar zamanlarına göre teknolojisi çok fazla ilerideydi.

Hala keşfedilemeyen birçok esrarengiz olayları vardır. En önemlileri de Piramitleridir. Hala kimse çözememiş fakat birçok hurafeler ortaya atılmıştır. 1524’te ilk kurmalı saatler Alman bir kilit ustası Peter Henlien tarafından bulunmuştur. Tam 26 yıl sonra kurmalılar tarihe karışarak Alman ve Fransız’ın üretimi olan mekanik saatlerde patlama yaşanmıştır. Yıllar yılı geçtikçe teknoloji de gelişti. Sarkaçlı saatlerden cep saatlerine kadar gelişti. Ve 1970’te ilk elektronik saat piyasaya çıkmıştır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons