Katil Bataryalar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Katil Bataryalar

tarafından 8 Ağustos 2016 Pazartesi

 

Katil Bataryalar

Telefonun Aşırı Isınması Patlamayı Getiriyor

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatımıza giren ve hayatımızın olmazsa olmazlarından olan akıllı telefonlar bu günlerde karşımıza sık sık patlama haberleriyle geliyorlar. Her yeni güne uyandığımızda karşımızda dünya standartlarının en iyi düzeyi telefonların birkaç tanesinin patladığını görüyoruz. Bu da akıllı telefonları gözümüzde daha güvenilmez yapıyor. Akıllı telefonlarının patlamalarının ana sebebi olan bataryalardır. Bataryaların patlama sebebi ise yapılan araştırmalara göre cihazın acemi insanlar tarafından tamir edilmesi ya da cihazın aşırı ısınması olarak belirtilmiştir. Patlayan telefonların çoğunda ise telefonun patlama anında şarjda olduğu dikkate alınarak asıl patlama sebebinin batarya şarj sisteminde ısınmayı önleyecek parçaların bozulması bundan dolayı telefon şarjda iken ısınarak patlamasıdır.

Çözüm Yeni Nesil Bataryalar

Üretici firmalar bu soruna bir çözüm üretmek için her geçen gün çıtayı yükseltiyorlar. Yani daha kaliteli batarya üretip ürünlerde daha kaliteli bataryalar kullanıyorlar. Dünyanın önde gelen üniversitelerinin yaptığı araştırmalara baktığınız zaman lityum iyon batarya kullanılan diğer bataryalara göre çok daha farklı bir düzeyde karşımıza çıkıyor. Bu bataryanın çalışma prensibine baktığınızda diğer bataryalardan farklı olarak bu bataryada bakır bir katman yer alıyor. Gelen akım bu katmana kadar çıkarsa pil uyarılıyor ve voltajı sıfırlıyor. Bu da diğer bataryalarda olan güvenlik açığını neredeyse kapatıyor. Yani eğer aldığınız telefondaki kullanılan batarya yeni nesil bir batarya ise patlama olasılığı minimuma indirgenmiş demektir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons