Ledler Ve Kullanım Alanları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Ledler Ve Kullanım Alanları

tarafından 9 Temmuz 2016 Cumartesi

 

Ledler ve Kullanım Alanları

Pek çok uygulamada ve araçta gün geçtikçe daha fazla popüler olan LED ışık teknolojisi oldukça düşük maliyetli ve ışığı da güçlü. İşte LED kullananılan bazı alanlar: Pek çok yerde LED işaretler var. LED ışığı en çok Las Vegas’tadır. Las Vegas otelerinin önündeki kocaman mesajlar ve klipler LED teknolojisiyle kaplıdır. LED  ekranlar ayrıca benzin istasyonunda da kullanılır. Son zamanlarda inşa edilen istasyonlar LED ekrana sahiptir. Evinizde muhtemelen LED flaşlar vardır. Çalışma olan yollarda trafik güvenliği için LED’ler kullanılır. Ev için LED aydınlatma ürünleri arasında aydınlatma şeritleri, kabin altında bulunan ışıklar, okuma lambaları, güneş enerjili LED’ler gibi ev kullanımı için ürünler yer alır. Tatiller için LED’lerin ilginç kullanımı yılbaşı ağacı için yanan mum ışıklarıdır. LED’ler ile o güzel görüntü tamamlanır. LED’leri pek çok oyuncakta ve çeşitli aksesuarlarda görebilirsiniz, örneğin kızıl çubuklar. Çocukların oynadığı ışıklı çubukların çoğunda LED kullanır. Ayrıca, mücevher de LED kullanımını yoğun olduğu alanlardan biri. Günümüzde mücevherleri böyle güzel bir şekilde aydınlatan LED’ler görebilirsiniz. LED’ler ayrıca gözlükte de kullanılır. Okuma gözlüğü olarak bilinen camsız gözlüklerin kemiğimde iki taraftan gelen led ışık karanlık ortamlarda okumanız için gereken ortamı sağlayıp kimseyi rahatsız etmeyecektir.

 

Ledlerin Kullanım Alanlarının Gelecekte Yaygınlaşması

Muhtemelen ileride LED kullanımı daha da yaygınlaşacaktır. Aynı zamanda insanlığa daha büyük hizmetlerde bulunması da sağlanacaktır. Gelecekte hep birlikte bunu göreceğiz. Çok değişik kullanım alanları ile gündelik hayatımızda sürekli karşımıza çıkacaklar.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons