Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir? Özellikleri ve Ürün İncelemesi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir? Özellikleri ve Ürün İncelemesi

tarafından 1 Eylül 2016 Perşembe

 

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir? Özellikleri ve Ürün İncelemesi

 

sanal-gerceklik-gozlugu-nedir-urun-incelemesi

Cardboard VR gözlük olarak da bilinen sanal gerçeklik gözlüğü, teknolojinin en önemli son buluşlarından biridir. LCD, Plazma ve LED teknolojileri ile üretilen televizyon, bilgisayar ve telefon gibi aygıtlarda izlenen görüntüyü tamamen gerçek bir şekilde algılamamız için üretilen bir teknolojidir. Oyun ve film zevkinde canlı görüntü kalitesinde bir algılama yaratır. 3 boyutlu ortamda oradaymışsınız gibi bir görüntü izlemek için VR gözlükleri kullanabilirsiniz. Bu fikir temelinde ilk kez 1962 yılında Sensorama adlı makinenin icadıyla ortaya çıkmıştı. Günümüzde boyutları küçülen ancak pahada artan bu teknolojik cihazlar, özellikle akıllı telefon, tablet ve mobil kullanıcılarını sevindirdi.

Oculus Rift adlı VR cihaz, Facebook tarafından 2 milyar dolara satın alınmıştı. Sony ise PlayStation oyun projesi için bir VR gözlük geliştirdi. Oyunda ya da filmde kullanıcının tüm duyuları harekete geçiyor ve adeta senaryonun içinde yaşıyor. Örneğin bir aksiyon oyunu açtınız. Görüntüdeki kişi siz olmak istemez miydiniz? Sanal gerçeklik gözlüğünü takarak artık bu mümkün! Sanal gerçeklik gözlüğü modellerinden birine örnek verelim. Samsung Gear VR’nin fiyatı 300 TL. Oculus firması tarafından geliştirildi. Note ve Galaxy telefonlar için özel olarak geliştirilen bu gözlük, 360 derecelik izleme kalitesine sahip. Geniş, panaromik ve yüksek çözünürlüklü gerçek ve canlı görüntülere bu gözlükle kavuşmak mümkün. Sensörü ve ivmeölçeri var.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons