İli Kolye Çevirmen | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İli Kolye Çevirmen

tarafından 2 Eylül 2016 Cuma

 

İli Kolye Çevirmen

 

ili-kolye-cevirmen

Gelişen teknoloji ile birlikte uluslararası iletişim kanalları çoğalıyor, bu yüzden hemen herkes için farklı bir dil öğrenmek zarureti oluşuyor. Ayrıca iş, eğitim veya özel hayatımızın getirdiği zorunluluklarda yabancı dil öğrenme gerekliliğini arttıran faktörler arasında. Hal böyle olunca teknoloji firmaları da bu ihtiyacı karşılamaya yönelik çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Telefon için yazılmış onlarca çeviri uygulaması, bilgisayarımızda yüklü programlar ve siteler mevcut. Her zaman daha fazlasını yapmaya gayret eden üreticiler ise, bu kez bambaşka bir tasarımla karşımıza çıkıyor. İli Kolye Çevirmen isminin verildiği bu cihaz, adından da anlaşılacağı üzere kolye şeklinde tasarlanmış ve rahatlıkla taşınabiliyor. İli Kolye Çevirmen, oldukça portatif ve estetik hassasiyeti gösterilerek geliştirilmiş. Las Vegas’ta gerçekleştirilen CES 2016 fuarında görücüye çıkan bu ürünün üzerinde tek bir tuş, mikrofon ve hoparlör bulunuyor.

Tuşa basarak konuşuyorsunuz ve çok kısa bir süre içerisinde istediğiniz dilde tercümesini sesli bir şekilde dışarıya aktarıyor. Tuşa basmadığınız zamanlarda ise pasif konuma geçiyor. İli Kolye Çevirmen sayesinde yabancı dil eğitimleri ve her zaman yanımızda taşımamız gereken sözlükler tarihe karışabilir. Ancak şimdilik sadece İngilizce, Çince ve Japonca dillerinde çeviri yapabiliyor. Kısa bir süre içerisinde ise tüm dünya dillerini çevirebilecek özelliğe kavuşacaktır. Bu sayede dil öğrenme zorunluluğunu ortadan kaldırabilir ve istediğimiz iletişimi ‘’ ana dilimizi konuşarak ‘’ sağlayabiliriz. Daha önce çevirici kulaklık aygıtlarını ve diğer çevirmen cihazlarını görmüş ve takip etmiştik. Ancak İli Kolye Çevirmen, şu ana kadar geliştirilenlerin çok daha ötesinde özelliklere sahip. Geçmişe kıyasla farklı bir tasarım ve çevirmen özellikleri gelişmiş bir cihazla karşılaşmak, teknolojinin geleceğine dair umudumuzu artıyor. Çünkü İli Kolye Çevirmen, yakın zamanda görebileceğimiz gelişmelere de ışık tutuyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons