OLED TV NEDİR? ÖZELLİKLERİ NELERDİR? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

OLED TV NEDİR ÖZELLİKLERİ NELERDİR

tarafından 30 Ağustos 2016 Salı

 

OLED TV NEDİR? ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

 

Oled-Tv-Nedir-Özellikleri-Nelerdir

Türkiye’nin iki dev teknoloji markası Arçelik ve Vestel, ülkenin ilk OLED TV’lerini üretti. Hem akıllı hem de gerçek renkli televizyon teknolojisini bir araya getiren Oled Tv dünyadan sonra ülkemizde de üretildi. Kaliteli ve düşük enerji harcayan OLED teknoloji sistemi; bilgisayar, tablet, kol saati, otomobil gibi ürünlerde de kullanılıyor. Peki, son dönemde hakkında çok konuşulan bu OLED teknolojisi ve OLED TV nedir? OLED TV özellikleri nelerdir? Öncelikle 164 ekran gibi çok geniş ekran inçleri söz konusu. Dev bir sinema sistemi gibi. Akıllı teknolojiye sahip. Dahili 4K uydu alıcısı var. Bluetooth, dahili Wİ-Fİ, dahili karasal dijital alıcı, sınırsız kontrast, kusursuz netlik ve görüntü, pixellence teknolojisi, şık ve ultra ince tasarım bu cihazlarda bulunuyor.

Gerçek hayatta görülen mükemmel renklerle tanışacak olan OLED TV kullanıcıları TV izlerken hayatın içindeymiş gibi hissedecekler. Keskin bir derinlik, 4 boyutlu gerçeklik, mükemmel renk ve ışık görselleri ile televizyon keyfi bambaşka olacak. Samsung, Sony, LG gibi dünya markalarından bildiğimiz OLED (Organik Işık Yayıcı Diyot) Televizyonlar, oyun ve sinema tutkunlarının çok seveceği bir ürün. Ekranları LCD panellere oranla 1000 kat daha hızlı. Hızlı hareket eden görüntüler tüm detaylarıyla karşınızda. Birkaç mm derinlikte çok ince tasarıma sahipler. Güç tüketiminde de daha verimliler. Çift çekirdekli işlemciye sahipler. Bu ürünlerin fiyatının LCD TV’lerin yaklaşık 2 katı kadar olacağı söyleniyor. Bükülebilen ve katlanabilen prototipleri fuarlarda sergilenmekte. Ülkemiz, dünya markaları ile OLED TV üretimi yarışına girdi bile.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons