Teknolojinin Kullanım Alanları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Teknolojinin Kullanım Alanları

tarafından 31 Ağustos 2016 Çarşamba

 

Teknolojinin Kullanım Alanları

 

Teknolojinin-Kullanım-Alanları

Teknoloji hayatımıza girdiğinden beri kullanım alanları hayli genişledi. Cep telefonları, Uzay araçları, Bilimsel araçlar gibi araçların yapımında kullanılan teknoloji, hayatımızda büyük bir öneme sahip. Gün boyunca yaptığımız her işi kolaylaştıran tek şey teknolojidir. En basit örneklerden bir tanesi de bilgisayarlardır. Devlet dairelerinde tüm ülke insanlarının bilgilerini barındıran bilgisayarlar, teknolojinin en basit eserlerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra cep telefonları da hayatımızda büyük yeri vardır. Anlık ulaşım sayesinde sevdiklerimiz ile istediğimiz zaman rahatça iletişim kurabilir ve onlarla istediğimiz müddet görüşebiliriz. Günümüz teknolojisinde cep telefonlarına görüntülü görüşme özelliği de eklenmiştir. Teknoloji’nin en önemli kategorisi de bilimdir. Hastanede ve laboratuvarlarda bulunan cihazlar insanların hayatı için önemli bir yere sahiptir.

Çaresi olmayan birçok hastalığın hala araştırılmaları bu cihazlar sayesinde yapılıyor. Hastaneye gittiğimizde film çektirmemiz gerektiği söyleniyor ve gidip çektiriyoruz. Bacağımızda oluşan kırık filmi, doğrudan diğer bir teknoloji eseri olan doktor bilgisayarına yansıyor ve doktorlar incelemeye alıyor. Bu sayede kırık derecemize göre doktorlar tarafından en tesirli ilaçlar yazılıyor. Teknolojinin en iyi kullanım alanının bilim olduğunu bizlere gösteriyor bu durum. Teknolojiyi sadece iyi yönde kullanmayıp, kendi kötü amaçlarına alet eden fırsatçı insanlarımız da toplum içinde yani aramızda dolaşıyor. Örneğin yine bilimden örnek verecek olursak, doktorların ameliyat yapmadan önce anestezi yaptığını hepimiz biliyoruz. Anestezi maddesini tabii ki makineler ile üretiyorlar ve kötü niyetli insanlar bu maddeyi kendileri de üreterek farklı amaçlar için satışa sunuyorlar. Bu gibi istismarcı kullanımlarda tabii ki suçu bilimde ve teknolojide aramamız yanlış olur. Gündelik hayatta bütün işlerimizi görmemiz teknolojiye bağlıdır. Sosyal medyada yazışmalarımız, ödediğimiz faturalar, hastane işlerimiz, telefon görüşmelerimiz ve devlet dairesindeki işlerimizi de kısa sürede görmemiz teknoloji sayesindedir. Teknoloji, doğru kullanım içindir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons