NVIDIA Titan X | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

NVIDIA Titan X

tarafından 9 Mart 2016 Çarşamba

 

NVIDIA Titan X

Paris’te düzenlenen etkinlikte tanıtılan NVIDIA Titan X, uzun süredir en çok konuşulan ve merak edilen üst düzey ekran kartları arasında yer alıyordu. Tüm özellikleri ile paylaşılan ekran kartı dünyanın en hızlı GpU’su olarak bilinen GM200’ü barındırması sebebi ile özellikle oyun severlerin heyecanla beklediği ekran kartları arasında yer alıyordu.

Hem bilgisayar oyunları tutkunu hem de tek ekran kartı ile en yüksek performansı almayı isteyenler arasında yer alıyorsanız GTX 980 ile karşılaştırıldığında çoğu birimde 50 daha fazla bileşen barındırmakta olan GeForce GTX Titan X tam da ihtiyacınız olanı size sunuyor. Özellikle 12 GB’lık video belleği ile abartıya kaçtığı da düşünülebilen Titan X 1080p çözünürlüğü ile neredeyse hiçbir oyunda size ayar kısmına girme zorunluluğu da bırakmıyor. Bilhassa 4K oyuna giriş için bu ekran kartını tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

999 Dolar olarak satış fiyatı açıklanan GeForce GTX Titan X’in ülkemizdeki fiyatı ise 3549 TL olarak açıklandı. Titan X’le pek çok teknoloji deviyle de işbirliği içerisinde bulunan NVIDIA, bilhassa Epic Games, Crytek, Valve ve Oculus gibi pek çok şirketle işbirliği yaptı.

Titan X’in en önemli özelliklerinden biri olarak VR Direct, VR Rendering ve VR SLI gibi arttırılmış gerçeklik teknolojilerine de tam destek verdiğini söyleyebiliyoruz. Bilhassa VR SLI ile birlikte 2 Titan X kullandığınızda birinin sadece sağ diğerinin ise sol göz için görüntü üretmesini sağlayabiliyor olmanız üst düzey bir deneyimin sizi beklediğini gösteriyor.

Teknik detaylarına baktığımızda ise GeForce GTX Titan X özellikleri içerisinde göze çarpan ilk unsur Maxwell mimarisiyle gelen kartın orijinal Titan’a göre ortalama olarak 2 kat yüksek performans sağlaması. Ayrıca 3072 Cuda çekirdeğinin de sahibi olan kartın 12 GB kapasitesindeki RAM’i ile yüksek kapasitede güç sağladığını da belirtmek gerek.

384 bit bellek veri yolu bulunan kartın taban noktada 1002 MHz frekans hızına, tavan noktada ise 1076 MHz frekans hızına sahip olması da övgüye değer özellikleri arasında yer alıyor. Bu özellikleri ile birlikte 250 watt değerinde güç tüketimi ihtiyacı bulunan ekran kartının ihtiyacı olan güç kaynağı ise 600 watt olarak belirtilebilir.

NVIDIA’nın GeForce GTX Titan X ile en iddialı olduğu noktalardan biri olarak 4K çözünürlük özelliği sayesinde oyun oynamak sizin için çok daha keyifli hale gelirken referans tasarımı üzerinde tek fan bulunması sebebi ile fark edilir biçimde ısındığını da göz ardı etmemek gerekiyor. Bu sebeple kartın sorunsuz şekilde çalışması için iyi soğutulmuş bir sisteme sahip olmanız da önem taşıyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons