Telefonunuz’daki Klavye Gboard mı? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Telefonunuz’daki Klavye Gboard mı?

tarafından 5 Şubat 2018 Pazartesi

 

Telefonunuz’daki Klavye Gboard mı?

Telefonunuz’daki Klavye Gboard mı? başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde sitemizde sunmaktayız.

Google, her ne kadar Android’in yaratıcısı konumunda bulunsa da sadece bu işletim sisteminde bir hüküm sürmüyor. Dev şirket iOS işletim sisteminde de bilgisayar ortamında da sunduğu servislerle her teknoloji kullanıcısının hayatına girmiş durumda. Ancak Google’ın, bu kadar başarılı uygulamalarının yanında bir uygulaması daha bulunuyor o da Gboard. Gboard birçok telefonda varsayılan olarak geliyor ve birçok özelliği de içerisinde barındırıyor.

Türkçe karakterlerin direkt olarak eskiden panelde görünmemesi kullanıcıların alışkanlığı konusunda bir dezavantaj olsa da Gboard’ın bazı özellikleri bunu telafi edebilir. Örneğin ekranınıza bir kedi çizerek tüm kedi emojilerine görüntüleyebilirsiniz. Ya da bir ev çizerek tüm yapı emojilerine erişebilirsiniz. Gboard klavye aracılığıyla direkt olarak internet aramasına olanak sağlıyor ve birçok dilde sesli metni destekliyor. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta iOS’a da gelen GIF oluşturucu özelliği de bulunuyor.

Gboard çok düşünceli dokunuşlar içeriyor. Boşluk çubuğuna iki kez hafifçe dokunmanız otomatik olarak önceki cümleye bir nokta ekliyor. İmlecinizi konumlandırmak için aynı boşluk çubuğunu kullanarak hafifçe ileri geri hareket ettirebiliyorsunuz. Öte yandan her klavyede olan silme tuşu Gboard’da da var. Bu ekstra bir şey gibi görünmesede Gboard’daki silme tuşu büyük kolaylık sağlıyor. Bu tuşa basılı tutup da parmağınızı biraz kaydırdığınızda tüm cümleyi silebiliyorsunuz. Siz hangi klavyeyi tercih ediyorsunuz?

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons