Ucuz ve Kaliteli Monitör Nasıl Anlaşılır | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Ucuz ve Kaliteli Monitör Nasıl Anlaşılır

tarafından 7 Eylül 2016 Çarşamba

 

Ucuz ve Kaliteli Monitör Nasıl Anlaşılır

ucuz-ve-kaliteli-monitor-nasil-anlasilir

 

Bilgisayar kullanımının temelini oluşturan monitörlerin hayatımızda yeri ve önemi oldukça büyüktür.Bilgisayar ekranı yani diğer adı ile monitörlerin sağlamlığı bizim için oldukça önem taşımaktadırlar. Bilgisayarda var olan yazıları, resimleri daha anlaşılır bir şekilde görmek ve bunu izlerken bundan keyif almayı yeğleriz. Hepimizin hakkı olan bu kaliteli görselliğin en önemli aracı monitörlerdir. Peki, monitörler sadece bilgisayarların ekranlarında olanlara mı denir? Tabi ki hayır bir tabletin monitörü, diz üstü bilgisayarın monitörü hatta akıllı telefonların ekranı monitör olarak değerlendirilir.

İçinde var olan cihazların düzgün bir şekilde çalışarak görüntü veren her şeye biz monitör diyoruz. Bu görüntünün içinde herhangi bir sorun olduğunda etraf karanlıklara teslim olur ve yapmak istediğimiz her şey yarım kalır. Elimizin altında kullandığımız cihazların cam gibi net olmasını arzu ederiz. Bunun için ucuz monitör ve kaliteli monitör arasında var olan farkı anlamamız gerekir. Peki, bunu nasıl anarız sadece fiyat kalitesine göre mi yoksa görüntü kalitesine göre mi değerlendiririz. Sizin aklınız daha fazla karıştırmak ve size o netliği sağlamak istiyoruz. Bakalım bunlar tam olarak neler?

• Ucuz diye aldığınız monitörlerde geliştirilmiş özellikler, dokunmatik özelliği olmayabilir bu yüzden görüntü kalitesi size o netliği tam olarak sağlayamayabilir. Ucuz, hatta çok ucuz bir ürün sizce ne kadar kalite adını taşır? Bunu düşünerek hareket etmenizde fayda vardır.

• Pahallı ürünlerde, monitörün donanım ve dokunmatik işlevselliğinde herhangi bir sorun yaşamıyor, hatta bu özellikleri sayesinde geliştirici özelliklerinden kesintisiz yararlana biliyorsanız aldığınız monitörün kalitesinden emin olun. Özellikle casper, dell, samsung, arçelik, vestel gibi markalardan asla şaşmayın bunlar en iyi şekilde monitör özelliklerini ele almaktadırlar. Kaliteden emin olmadığınız ürün ancak cebinize zarar verir. Bunu sakın unutmayınız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons