Üç Boyutlu Yazıcı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Üç Boyutlu Yazıcı

tarafından 25 Şubat 2016 Perşembe

 

Üç Boyutlu Yazıcı

Etiketler:Üç Boyutlu Yazıcı, Üç Boyutlu Yazıcılar, Yazıcılar

Biri size gelip elinde bir maddenin olduğunu, bu madde sayesinde istediğiniz her şeyin kısa bir süre içerisinde elde edilebileceğini söylese herhalde gülüp geçerdiniz. Fakat teknolojinin geldiği son nokta şunu gösteriyor ki artık üç boyutlu yazıcılar sayesinde istenilen her cisim kısa bir süre içinde üretilebiliyor. Bu yazıcıların özel bir mürekkebi var. Yazıcıya üretilmesini istediğiniz cismi tasvir eden kodu girdiğiniz anda üretim başlıyor. Kısa süre içerisinde yazıcı içinden istediğiniz madde çıkıveriyor.

Yazıcı-modeli-üç-boyutlu
Üç Boyutlu Yazıcı İle Neler Üretildi?

Üç boyutlu yazıcı ile silah araba gibi cisimler çoktan üretildi. Bu yazıcıların üretemeyeceği hiçbir şey yok. Fakat yazıcıların gelişimini engelleyen en önemli faktör yine maddi sıkıntılardır. Bu maddi sıkıntıların başında da yazıcının mürekkebinin çok pahalı olması ve bu mürekkebin üretiminde daha ucuz bir alternatifin bulunamamasıdır. Eğer bu mürekkep daha ucuz bir maliyetle imal edilirse belki de hemen her ürün yazıcı tarafından üretilmeye başlanacaktır. Teknolojinin gelişmesine paralel olarak bu yazıcı da giderek daha da gelişmektedir.

Üç Boyutlu Yazıcı Seri Üretim

Üç boyutlu yazıcılar her ne kadar istenilen ürünü kusursuz bir şekilde üretse de seri üretim yapılacak düzeye gelinmemiştir. Bunun sebebi mürekkep ham maddesinin son derece pahalı olmasıdır. Eğer daha ucuz bir ham madde bulunursa seri üretime geçilebilir. Bu sayede üretim çok daha hızlı olacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons