Acaba Sosyal Medya Bağımlısı mıyım | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Acaba Sosyal Medya Bağımlısı mıyım

tarafından 3 Eylül 2016 Cumartesi

 

Acaba Sosyal Medya Bağımlısı mıyım?

 

acaba-sosyal-medya-bagimlisimiyim

Genelde en çok genç insanların takıldığı sosyal ağ sitelerinde ve sosyal medyalarda çok fazla zaman harcadıklarını görebilmekteyiz. Sürekli sosyal ağlara girerek bütün günlerini bu hesaplarda geçirenler, oyun bağımlıları ya da paylaşım ve takipçim acaba arttı mı sorunları gündemin tam orta yerinde durmaktadır. Genç, çocuk, yaşlı neredeyse her yaş gurubunun bu sosyal medyalarda gezindikleri de bir gerçek. Bu paylaşımlar güzel ve etkileyici sunumları da aynı zamanda ortaya çıkartıyor. Mesela sosyalleşme, sınırsız mesajlaşma, video paylaşma, resim paylaşma, oyun oynama, sanal medya üzerinde e-ticaret, pazarlama ve daha fazlası sosyal medya üzerinde gerçekleşmektedir. En çok indirilen ve kullanıcı sayısı milyonları geçen ınstagram, facebook, twitter gibi sosyal ağların insanlar tarafından çok fazla sevildiğine şahit olmaktayız.

Bu güzel uygulamaların yerini bir süre sonra bağımlılıklar alıyor gençler sürekli akıllı telefon ve bilgisayarları ile sosyal paylaşımda neredeyse bütün günlerini geçiriyorlar. Bu da onları bir zaman sonra düşündürmeye yetiyor. Acaba sosyal medya bağımlısı mıyım? sorularını kendilerinde buluyorlar. Sosyal Medya Bağımlısı Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız? Eğer gününüzün neredeyse bir kısmını internet başında geçiriyor ve çıkma isteğinizde azalma olmuyorsa bu sizin sosyal medya bağımlısı olduğunuzu gösterecektir. Uykusuz kalmayı göze alıp, paylaşım yapmayı fazlası ile seviyorsanız, paylaştığınız bir resim ve ya videonun saatlerce başında durup, acaba beğeni sayım kaç oldu, kimler paylaşımımı paylaştı diye bekleyen ve usanmadan bunu yapan birisi iseniz, bu sizin sosyal medya bağımlısı olduğunu gösterecektir.

Bir diğer belirtileri de bunlardır: • Uykusuz kalmak ve saatlerce sosyal medyalarda gezinmek, • Sosyal medyalarda ortak oynanan oyunlarda sabaha kadar bu oyunu sürdürmek, • Instagramda saatlerce resim paylaşıp beğeni ve takipçi sayınızın artmasını usanmadan beklemek, • İnternette fazla durmak, • Sanal mesajlaşmaya kendinizi fazla kaptırmak, • Facebook, twitter, ınstagram gibi siteleri saatlerce kullanmak, • Sanal dünya’ya kendinizi fazla kaptırmak. Bütün bunlar eğer sizlerde fazlası ile varsa siz sosyal medya bağımlısı olmuşsunuz demektir. Bu durumu internete az girerek, kafanızı farklı şeylerle ilgilenerek azaltabilirsiniz. Mesela arkadaşlarınız ile dışarıda gezmek, kitap okumak, ek iş yapmak gibi. Bu durumdan kurtulmanın en etkili yolu farklı işler ile zaman geçirmeyi bilmenizdir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons