Facebook 14 Ülkede GSM Operatörleri İle Anlaşma Sağladı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook 14 Ülkede GSM Operatörleri İle Anlaşma Sağladı

Tufan Yıldız
tarafından 26 Şubat 2013 Salı
Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, mobil kullanıcı kitlesine daha çok hitap etmek adına bir çok GSM operatörü ile anlaşma sağladı.
 

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook’un mobil platformda Twitter’ın gerisinde kaldığını hemen hemen herkez bilir. Hatta sizlere daha öncelerden Twitter, Facebook’u Geçti başlıklı haberimizde Facebook’un mobil kullanıcılar arasında tutulmadığını daha çok masaüstü kullanıcılara hitap ettiğini belirtmiştik.

Son zamanlarda Facebook, mobil alanda kendini daha ileriye taşımak adına bir çok hamle yaptı diyebiliriz. Mobil platformlardaki uygulamalarını iyileştirme adına güncellemeler yaparak uygulamasının daha çok kullanılmasını sağladı. Ayrıca iş o dereceye gittiki Facebook’un mobil kullanıcılar üzerinde etkileri Facebook’un cep telefonu çıkartacağı dedikodularına kadar ulaştı. Neyse ki konu genç CEO Mark Zuckerberg tarafından yalanlanıp söylentilere nokta koyuldu.

Yine söylediğimiz gibi Facebook, mobil kullanıcılara hitap etmek adına hamlelerini arttırıyor. Son gelişmeler ise kullanıcıların Facebook’a ücretsiz yada indirimli olarak mobilden ulaşmaları adına yapılan anlaşmalar. Dev sosyal ağ, 14 ülkede 18 GSM operatörü ile kullanıcılarının indirimli veya ücretsiz olarak Facebook’a bağlanması için anlaşma yaptı. Portekiz’de TMN, İrlanda’da Three, Hindistan’da Airtel ve Reliance, Bulgaristan’da Vivacom, Azerbaycan’da Backcell, Endonezya’da AXIS ve XL Axiata, Flipinler’de SMART, Malezya’da DİGİ, Tayland’da DTAC, Bahreyn’de Viva, Suudi Arabistan’da STC, Brezilya’da Oi, Mısır’da Etisalat ve son olarakta İtalya’da da Tre operatörü ile anlaşma sağlandı.

Ayrıca bu anlaşmalar sosyal ağın anlık mesajlaşma hizmeti olan Facebook Messenger ve tüm java destekleyen Facebook for everyphone uygulaması içinde geçerli. İlerleyen günlerde Facebook’un mobil kullanımını arttırmaya yönelik böyle adımlarını daha çok göreceğimiz aşikar.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons