Facebook | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook

tarafından 8 Eylül 2016 Perşembe

 

Facebook

facebook

Sosyal bir paylaşım sitesi olan Facebook, inşaların diğer insanlar ile iletişim kurmasını, mesajlaşmasını ve bilgi aktarımını sağlayan sosyal paylaşım sitelerinden biridir. 4 Şubat tarihinde Mark Zuckerberg adındaki üniversite öğrencisi tarafından kurulmuştur. Kurulma amacı Harvard Üniversiteli öğrencilerinin birbirleri ile iletişim kurması için tasarlanmıştır. Daha sonra çevre illerde ve okulları da içine almayı ve iletişim kurmasını sağladı. İlk senesinde Amerika’daki tüm okulları kapsadı. İlk başlarda okulların uzantıları olan edu, ac,uk gibi mail adresleri ile kayıt olabiliyorlardı. Daha sonra liseler ve birkaç büyük şirketlerde katılarak git gide büyümeye ve gelişmeye başladı.

11 Eylül 2006 senesinde dünyanın her tarafından üyeler kabul edilmeye başladı. Yaş sınırlaması olan ilk üye kayıtlarında daha sonra bu durum ortadan kalkmış oldu. Facebook dünyada en çok ziyaret edilen sitelerden biri olma özelliğini şu an için göstermektedir. İstatistiklere göre Facebook 2014 senesinde en fazla ziyaret edilen sitesi olmuştur. Özellikle Mısır’da en çok ziyaret edilen sitesi haline gelmiştir. Facebook ismini Amerika’da okullarda öğrencilerin öğretmenleri tarafından doldurulan tanıtım formu olan paper facebookstan aldı. Facebook şu an itibari ile 1 milyar 350 milyon kullanıcıya sahip sosyal paylaşım platformudur. Site üyelere ücretsiz üyelik hakkı tanımaktadır. Gelirlerini sponsorlardan, logolardan ve reklamlardan karşılamaktadır.

Kullanıcıları fotoğraflarını, mesajlarını, paylaşımlarını gizli veya açık mod tarafından takip edilebilmektedir. Site bu yönüyle ilgi toplanmayı başarmaktadır. Facebook sözcülerinin tahmini site kullanıcıların dünyada ortalama günde 19 dakikasını sosyal paylaşım sitesinde geçirmektedir. 13 Mart tarihinde yeni bir arayüz kullanmaya başlaya Facebook, tepkilere rağmen bu arayüzden asla vazgeçmemektedir. Teknik açıdan teknoloji uzmanları Facebook uygulamasını başarılı bulmaktadır. Gittikçe değeri artan Facebook’un değerinin şu an için 8 milyar dolar olduğunu söylenmektedir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons