Facebook İş İlanları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook İş İlanları

tarafından 26 Ekim 2016 Çarşamba

 

Facebook İş İlanları

Tüm dünya üzerinde oldukça fazla kullanıcı bulunan dev şirket Facebook, yepyeni bir yapılanmaya geçiyor. Facebook, yapacağı yeni çalışma ile beraber işsiz insanların iş bulma şansını arttıracak. Tüm dünyadan iş arayan insanlar, Facebook üzerinden büyük şirketler içerisinde kendine iş bulabilecekler. Peki nedir bu çalışma? Facebook’un uzun süredir üzerinde çalıştığı yenilenme,facebook iş ilanları uygulaması  neredeyse bitti. Facebook kullanıcıları, oyun oynamak yerine boş vakitlerini iş arayarak değerlendirebilecek. Dünya üzerinde milyonlarca şirket, Facebook sayfası kullanıyor. Facebook sayfası kullanan şirketler üzerinden, kullanıcılar başvuru yaparak iş bulabilecekler. Bu özelliği sadece şirket sayfalarına tanıyan Facebook, bu çalışmanın yanı sıra başka çalışmaları da hedefe koydu. Büyük şirketlerin Facebook sayfalarına girdiğinizde, sol tarafta seçenekler görebileceksiniz.

Fotoğraflar, durumlar ve etkinlikler gibi seçeneklerin arasında artık ‘’İş’’ sekmesini de göreceksiniz. İş sekmesine tıkladığınızda, şirket bünyesinde aranan iş pozisyonlarına da göz atabileceksiniz. İş sekmesinin içerisinde, birden fazla iş seçeneği de bulunacak ve kendinize uygun gördüğünüz iş pozisyonu hakkında sayfaya bizzat başvuru yapabileceksiniz. İş ilanları sıralamasına girdiğinizde, tercih ettiğiniz pozisyona tıklamalısınız. Karşınıza gelen seçenekte ise, gerekli formu doldurarak ‘’Başvuru Yap’’ seçeneğini işaretlemeniz ve onay vermeniz yeterli olacaktır. Bu çalışma sosyal ortamlara da güç katarken, iş umudu olan insanlara da tekrar umut doğuracak. Günümüzde çoğu işsiz insan, internette iş aramak yerine bütün zamanını Facebook gibi sosyal ortamlarda harcayabiliyor. Arkadaşlarıyla sohbet eden insanlar ve oyun ortamlarına katılan insanlar, gününü tamamen eğlence ile sınırlandırıyor.

Gazetelerde ve internet sitelerinde ilanlara bakmak yerine, Facebook’ta oyun oynamayı tercih eden birçok insan bulunuyor. Facebook’un yaptığı bu çalışma ise, tamamen iş konusuna teşvik etme yönünde. Herhangi bir şirketin iş alımına başvuru yaptığınızda, başvuru sürecinizi ve size gelen cevapları da Messenger üzerinden takip edebileceksiniz. Oldukça rahat ve pratik olan iş başvuruları ile, oturduğunuz yerden şansınızı deneyebileceksiniz. Yaptığınız başvuru, büyük şirketlerin sayfasına bildirim olarak düşecek. Bildirimlere bakarak değerlendirme yapan şirketler, sizlere olumlu veya olumsuz cevaplar verebilecek. Verilen bu cevapları da kolaylıkla anlık olarak Messenger üzerinden görebileceksiniz.

Henüz ülkemizde yer almayan bu uygulama, yani facebook iş ilanları uygulaması zamanla tüm ülkeler için geçerli olacak. Şimdilik sadece demo, yani deneme olarak yayınlanan bu durum ilk olarak ABD ve Kanada ülkelerinde değerlendirilecek. Değerlendirilen uygulama pozitif bir başarı elde ederse, zamanla tüm ülkelerde kullanıma başlayabilecek. Dünyada bir ilk olarak yapılan bu çalışma sayesinde, sosyal ortamlar daha güçlü ve kullanılır hale gelecek. Ayrıca Facebook, bu çalışmayı tamamiyle başarabilirse rakip sosyal ağlar karşısında da bir adım daha öne geçecek. Uygulamanın diğer ülkelerde kullanılabilmesi için, uygulamanın eksiklerinin tamamen giderilmesi gerekiyor. Eksikler giderildikten sonra hazır hale gelen uygulama, olumlu yorumlar da alırsa, tüm ülkelerde kullanılabilir hale gelecek.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons