Facebook Kapak Fotoğrafı Nedir? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook Kapak Fotoğrafı Nedir?

tarafından 28 Kasım 2016 Pazartesi

 

Facebook Kapak Fotoğrafı Nedir?

Doğru Fotoğraf Boyutu Kaç Olmalıdır? Dünyada en çok kullanılan sosyal paylaşım platformlarının başında gelen facebook, gün geçtikçe kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Kullanıcıların birbirleriyle iletişim içinde olmasını sağlayan Facebook, bunun için özel mesaj şansı sunduğu gibi hesaplardan yazı, video ve fotoğraf paylaşımı yapma imkanını da kullanıcıları için sağlıyor.
facebook-kapak-fotografi
Kurulduğu ilk yıllarda sadece profil fotoğrafı ekleme özelliği bulunan site, geçmişten günümüze yaptığı birçok güncelleme ile, platformu kullanıcıların kendilerini yansıtabileceği bir yer haline getirdi. Kapak fotoğrafı ekleme özelliği de, kullanıcıların ilk bakışta kendini yansıtmasını sağlayan özelliklerden biri. Kullanıcının profilini ziyaret eden kişilerin ilk etapta, profil fotoğrafına ve ardından kapak fotoğrafına dikkat ettiği bilinen bir durum. Hal böyle olunca doğru profil fotoğrafı ve doğru kapak fotoğrafı kullanımı, kişinin popülaritesinin artmasına büyük rol oynuyor. Facebook kapak fotoğrafı kullanımında ise, doğru resim ve doğru boyutlar oldukça önemli. Bunun için atanmış bir fotoğraf boyutu olduğunu belirtelim. Bazı kullanıcılar bu boyutun altında fotoğraflar eklediklerinde, sistem otomatik olarak fotoğrafı olması gereken boyutlara getirecektir. Bu da fotoğrafın kalitesinde düşüşe neden olacaktır. Boyutları çok büyük olan bir fotoğraf eklediğinizde ise, fotoğrafın sadece bir bölümü kapağa yansıyacaktır. Facebook kapak fotoğrafı için belirlenen ideal boyut 851×315 pixeldir. 851×315 pixelin altında fotoğraflar ile bu boyutun çok üstünde fotoğraflar eklemekten kaçının. Bu boyutlarda bir fotoğraf eklediğinizde, hem fotoğrafınız net görüntüsünü ve kalitesini koruyacak hem de fotoğrafın tamamı kapak fotoğrafı kısmına yansıyacaktır. Bu yüzden kapak fotoğrafı seçimlerinizde, 851×315 pixel ve bu boyutlara yakın olan fotoğraflar eklemeye özen gösterin. Fotoğraflarınızı uygun boyutlara getirebilmek için, fotoğraf düzenleyici programları (Photoshop, Photoscape vb.) kullanabilirsiniz. Son olarak, yüksekliği çok fazla olan bir fotoğraf eklemek istiyorsanız, uygun programlar ile boyutunu ayarlamadan önce mutlaka fotoğrafın yükseklik boyutunu kırparak azaltın. O şekilde bir fotoğrafa düzenleme yaptığınızda, fotoğraf fazlasıyla basık görünecek ve görüntü bozulacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons