Facebook Messengere Yeni Özellik-Anket | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook Messengere Yeni Özellik-Anket

tarafından 2 Eylül 2016 Cuma

 

Facebook Messengere Yeni Özellik-Anket

 

facebook-messenger-yeni-ozellik-anket

Facebook, 2004 yılından bu yana hizmet veren en popüler sosyal paylaşım sitelerinden bir tanesidir. Aynı zamanda, dünyanın en çok ziyaret edilen internet sitesi sıralamasında da önemli bir yere sahiptir. Bugün ise Facebook, sosyal paylaşım sitesi fonksiyonunun yanı sıra aktif bir mesajlaşma servisi sunmaktadır. Facebook Messenger olarak faaliyet gösteren mesajlaşma sistemi; diğer pek çok mesaj uygulamasının sunduğu imkanlara sahip olmakla birlikte, pek çoğundan kıyasla iyi olduğunu dahi söyleyebiliriz. Öyle ki, pek çok kullanıcı diğer mesajlaşma uygulamalarını kullanmaya gerek görmemektedir. Facebook Messenger, tarayıcı üzerinden Facebook sayfasında kullanabileceğiniz veya telefonunuza indirebileceğiniz bir uygulamayla hizmet verebilir. Oldukça hızlı bir yapıya sahip olan uygulama, benzerlerini aratmayacaktır. Hatta benzer uygulamalarına nazaran ‘’ + ‘’ olarak görebileceğimiz bir diğer özellik, telefon numarası kaydetmenize gerek kalmadan Facebook profil bilgilerinizle uygulamayı kullanabilmenizdir. Bu, gizlilik hassasiyeti gösteren kullanıcıların lehine bir durumdur.

Eğer talep ederseniz telefon numaranızı da kaydedebilir ve rehberinizdeki arkadaşlarınızı Facebook Messenger üzerinden bulabilirsiniz. Ücretsiz olarak emoji, doodle veya fotoğraflar gönderebilir, görüntülü veya normal aramalar gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Facebook üzerinden yaptığınız paylaşımları doğrudan bir arkadaşınıza mesaj olarak gönderebilirsiniz. Facebook Messenger, en popüler sosyal paylaşım sitesinin ürünü olmanın avantajlarını yaşıyor. Bu sayede internet kullanım alışkanlıklarını ve beklentileri bilen geliştiriciler, yeni güncellemelerini bu doğrultuda yapıyor. Son getirilen güncellemede de bu yönde bir özellik kazandırıldı Facebook Messenger’a. Artık grup mesajlaşmalarında anket yapabileceğiz. Grup sohbetlerinde gelişen ‘’ bir karar alma ‘’ ihtiyacını gören geliştiriciler, bunu kolaylaştırmak için anket özelliğini getirdi. Artık saat kaçta buluşulacağı, doğum gününün nerede kutlanacağı gibi ‘’ önemli ‘’ kararlarınızı demokratik yollarla alabilirsiniz. Şimdilik sadece ABD’de kullanıma giren bu yeni özellik, çok kısa süre içinde Türkiye’ye de gelecek. Bütün detaylarını inceleyecek ve kullanıcı değerlendirmelerini de o zaman yapacağız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons