Facebook' un WhatsUp'ı Alması Hakkında Değerlendirme Yazısı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook’ un WhatsUp’ı Alması Hakkında Değerlendirme Yazısı

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Facebook’ un WhatsUp’ı Alması Hakkında Değerlendirme Yazısı

 

facebokun-whatsappi-almasi-hakkinda-degerlendirme

Whatsup uygulaması akıllı telefonlar için akıllıca ve zekice geliştirilmiş bir uygulama. Hali hazırda mobil iletişim uygulamalarından ve çoğu sosyal paylaşım ağlarından daha fazla tutulmasıyla 400 milyonu aşkın kullanıcıya sahip. Bu iştah kabartan tabiri caizse Facebook’ un müşterilerini eliden alan platformu Facebook kendi şirketine katarak güçlenme ve zenginleşme adına büyük adım attı ve Whatsup’ ı satın aldı. Daha önce instagramı da satın alan Facebook, Googlenin en büyük rakibi olma yolunda büyük adım atmış durumda. Whatsup’ ın alınmasıyla reklamlardan gelebilecek gelirlerini katlayacak olan facebook ve bunun yanında iki uygulama arasında bağlantı kurarak aynı zamanda Facebook sosyal paylaşım ağını daha da güçlendirme peşinde. Whatsup’ ın satılmasıyla tüm kişisel verilerimiz, mesajlarımız kısaca telefonumuzdaki herşey daha da kolay ulaşılabilir ve depolanabilir hale gelmiş durumda. Gizlilik konusunda onay verdiğimiz sözleşmeler hep tek taraflı ve yanlı. Haliyle Whatsup alternatifi olan mobil mesajlaşma uygulamaları atağa geçecektir.

Facebook’ un yakındaki hamlelerini tahmin etmek zor olmasa gerek. Özellikle sosyal hayataki paylaşım ve iletişimi sağlayan ve popüler tüm platformlar ilgisi dahilinde. Facebook’ un, çıkış noktası, gelişmesi ve şirketsel davranış bakımından dengi olan diğer rakiplerininden farklı bir yönü yok. Maddi olarak zenginlik ve tekeli amaçlayan ve de çoğu masonist ve yahudi localarına çalışan şirketlerden biri zaten. Önce okul arkadaşları arasında özel mesajlaşma ağı kurularak tasarlanan bir uygulamanın böyle küresel boyutlarda kullanıcıya ulaşması ve onların beğenisini kazanması ve yaygınlaşmasının talihini yaşayan ve zenginliğine zenginlik katan Facebook, bir bir rakiplerini devre dışı bırakıp yutma ve alanında tek olma gayreti içinde. Facebook’ un ulaşmış olduğu bu zenginlik ve teknolojik imkanlar elbette Birleşik devletlere de istihbarat açısından büyük olanaklar sağlamakta.

Kimse bize şirketler özel verilerini devletle paylaşmaz hikayesini anlatmasın. Ülkemiz teknoloji konusunda olduğu gibi internet ortamında da söz sahibi değil. Güneş gibi aşikar ihtiyaçları tespit edip, uygulamalar geliştirip, kitleleri biraraya getirecek şeylere imza atamıyoruz. Yüce Atatürk’ ün dediği gibi “Türk Milleti çalışkandır zekidir” lakin bu zekamız ve gayretimiz hayatımızı idame etmek ve geçinmek için çalışmaktan öteye geçmiyor. Özellikle eğitim sistemimiz, insanımızı beceri ve yetenelerine göre yönlendirmekten aciz. Sayısız imkanımız olduğu halde halen yerimizde saymaktayız. İnsanımızın ekonomik düzeyi onu becerilerine, yeteneklerine ve ideallerine yöneltecek düzeyde değil. Yaratıcılığımız körelmiş, taklitciliğimiz artmış vaziyette. Daha ne kadar bekleyeceğiz ki bu platformda biz de söz sahibi olalım ve daha ne kadar bekleyeceğiz ki muasır medeniyetler seviyesine çıkıp onların önüne geçelim?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons