Facebook'ta Açığı Bulan Kişi 20 Bin Dolar İle Ödüllendirildi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook’ta Açığı Bulan Kişi 20 Bin Dolar İle Ödüllendirildi

Tufan Yıldız
tarafından 3 Temmuz 2013 Çarşamba
Popüler sosyal ağ Facebook'ta kullanıcıların hesaplarını tehlikeye atan açık bulundu. Açığı bulan kişiye 20 bin dolar hediye edildi. Detaylar haberimizin devamında.
 

Dünyanın en popüler sosyal ağı konumunda olan Facebook’un açığını bulan genç 20 bin dolar ödülün sahibi oldu. Facebook’u telefonlarından kullanan kullanıcılar için büyük tehdit oluşturan açık, milyonlarca kullanıcının hesabını risk altında tutuyordu.

Kimlik kontrollerine ihtiyaç duymadan milyonlarda kişinin hesabını tek bir harfle silinebilen açık artık kapanmış durumda. Açığı bulan Whitton, kullanıcı hesaplarının SMS sayesinde çalınabileceğini resimlerle internet sitesi üzerinden ispatladı. Durumu gören Facebook, Whitton’a ulaşarak 20 bin dolarlık ödülünü verdi.

Milyonlarca mobil kullanıcıya hitap eden sosyal ağ, böyle riskli bir açığı gözden kaçırması aslında kabullenilemez birşey olsada sonuç itibariyle risk ortadan kaldırılmış durumda.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons