Facebook'ta Gizlilik Ayarlarını Nasıl Yaparım | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook’ta Gizlilik Ayarlarını Nasıl Yaparım

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

Facebook’ta Gizlilik Ayarlarını Nasıl Yaparım

 

facebook-gizlilik-ayarlarini-nasil-yaparim

Facebook, daha önce gizlilik ayarlarında yaptığı değişiklikler kullanıcıların tepkilerini çekerken son yayınladığı duyuruda kullanıcıların güvenini kazanmak istiyor gibi görünüyor. Gizlilik Ayarlarında yaptığı radikal değişiklik ile kullanıcıların Facebook’a olan güvenlerini artırmayı planlayan sosyal ağ, bakalım bu güncelleme ile kullanıcılarının güvenini kazanabilecek mi. Kullanıcıların paylaşımları ile ilgili değişiklik yapan Facebook, daha önceki değişikliklerde kullanıcıların kişisel verilerini koruyamama, reklamcılar ile paylaşma gibi bir çok tepkiyi almıştı. Şimdi ise sosyal ağ’a üye olan kullanıcıların otomatik olarak yapacakları paylaşımı “arkadaşları” ve “arkadaşının arkadaşları” görebilir şeklinde düzenlediğini duyurdu.

Facebook yetkililerinin güven konusunda kullanıcıların şüphesini ortadan kaldırmak için bu değişikliği yaptığı düşünülürse kullanıcılar açısından çokta güven sağlayıcı bir hamle olarak görülmemeli. Nedeni ise, milyarlarca kullanıcın bilgilerini reklam şirketleri ile paylaşırken sadece paylaşımlarının düzenlenmesi konusunda bir adım atması elbette ki şüphelerin ortadan kalkması konusunda yetersiz olacak. Fakat, Facebook gizlilik ayarları konusunda ilk adım olarak göreceksek ileride kullanıcı güvenliği konusunda yeni değişiklikler yapacağını ümit edebiliriz. Facebook değişiklik sonrasında kullanıcıların paylaşımları sırasında beliren kutucukta “Gizlilik Ayarı Kontrölü” uyarısı yer almakta. Bu kutucuk içerisinde sizin seçeceğiniz seçeneklerden sonra paylaşımınızı yaparak gizliliğinizi daha kola bir şekilde sağlayabilirsiniz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons