Facebooktaki Gökkuşağı Görselleri Bir Deney Mi? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebooktaki Gökkuşağı Görselleri Bir Deney Mi?

tarafından 25 Haziran 2016 Cumartesi

 

Facebook’taki Gökkuşağı Görselleri Bir Deney mi?

Facebook şirketinin Onur Haftası platformunda geliştirmekte olduğu Celebrate Pride, yani Onuru Kutla işlevinin bir deney olduğuna dair çeşitli açıklamalar ve birçok iddia gelmeye başlamış durumda. The Atlantic’ten gelen çeşitli iddialara göre ise Facebook şirketinin geçmiş olduğumuz hafta sonu Onur Haftası bazında geliştirdiği Onuru Kutla işlevi ile güzel bir deney yaparak birçok verileri topladılar.  Bu uygulama vasıtası ile milyonlarca tahmin edemeyeceğiniz kadar insanların profil fotoğraflarını değiştirdiği söyleniyor.

Gökkuşağı Deneydi Diyenlerin Sayısı Fazla!

Fakat insanlar fotoğraflarını sürekli olarak değiştiriyorken Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden Cesar Hidalgo, yapılan bu işlevin Facebook tarafınca yapılmış olan bir deney olduğunu iddia etti. Facebook gökkuşağı bir araştırma mı? Fakat bunun dışında Illinois Üniversitesi’nden Stacy Blasiola da Hidalgo yandaşı olarak bunun bir araştırma işlevi olduğunu söyledi. Facebook’un kullanıcılarının hepsinin ruh hallerini tespit ediyor ve birçok verileri topluyorlar gibi iddialarda bulunanlar oldu.

Facebook İnsanları Analiz Ediyor!

Facebook’un insanların internet üstünde çeşitli değişimlerini anlamaya çalıştığı, bu amaçla da uzun bir süre boyunca veri toplayarak analiz ettikleri ve bu analizler sayesinde insanların sosyal medya üzerinden örgütlenerek nasıl hareket ettiklerini tespit ettikleri belirtilmekte. Fakat bunlar ile de sınırlı kalmayan bu deneyin, arkadaşları profil fotoğrafını değiştirince o an da birkaç kişinin de profil fotoğrafını değiştirdiğini, bunun için ise öteki fotoğrafların kaç sefer görülmesi gerektiği ve benzer değişiklikleri incelediği iddia edilmekte.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons