Facebook’tan İlginç Hamle: Akıllı Telefon Üretecek mi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook’tan İlginç Hamle: Akıllı Telefon Üretecek mi

tarafından 8 Eylül 2016 Perşembe

 

Facebook’tan İlginç Hamle: Akıllı Telefon Üretecek mi

 

facebooktan-ilginc-hamle-akilli-telefon-uretecekmi

Sosyal medya devi Facebook satın aldığı uygulamalarla adından sıkça söz ettiriyor. Bu kez son hamlesini de yapacağa benziyor. Acaba Facebook kendine ait bir akıllı telefon mu üretiyor? Profesyonel ekibi ile mobil cihaz üretimine başlayabilir. Building 8 adlı laboratuarın da bununla ilgili çalışmalar yürüttüğü gündemde. Facebook bünyesinde daha önceden Google ile çalışan telefon üreticisi Project ARA ve Motorola, Tesla, Apple ve Amazon şirketleri var.

Daha önce de HTC ile birlikte çalışan Facebook, ‘Facebook Phone’ adlı bir telefonu piyasaya çıkarmıştı hatırlarsanız. Yeni hummalı ve gizli çalışmaları da akıllara bu soruyu getiriyor: ‘Facebook akıllı telefon mu üretiyor?’. Bundan kısa bir süre önce Oculus sanal gerçeklik ürününü bünyesine katmıştı. Building 8 adlı çalışma merkezinde 360 derece kameralar, sanal gerçeklik sistemleri gibi teknolojik ürünler prototip olarak denenip geliştirilmekte.

En büyük ve son vuruşunu mobil cihaz üretip piyasaya sunarak yaparsa, şanı şahlanarak büyüyecek. Bu laboratuar da çalışmak üzere Facebook son dönemde birçok uzman personeli bünyesine dahil etti. Ekipteki yeni uzmanlar mobil cihaz üretimi alanında başarılı, deneyimli ve en önemlisi ünlü kişiler oldu. Geliştiriciler, mühendisler ve yazılımcıları ile tam kadro bir şekilde çalışmalar sürüyor. Konu hakkında adeta ser veriliyor, sır verilmiyor.

Facebook, mobil cihaz pazarına çok yakında adım atabilir. Ki bu da rakip şirketleri biraz korkutabilir. Çünkü Facebook, hangi işe el attıysa neredeyse hepsinde başarılı oldu. Teknoloji sektörünün en iyilerini kadrosuna dahil eden Facebook’tan yakında bir açıklama gelirse şaşırmayacağız. İddialara göre eğer FB, yeni bir akıllı telefon üretirse bu telefon uzun yıllar eskimeden kullanılabilecek derecede üstün teknoloji ile donatılacak. Ne diyelim, merakla bekliyoruz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons