Mark Zuckerberg’in Yapay Zeka Sevdası | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Mark Zuckerberg’in Yapay Zeka Sevdası

Tufan Yıldız
tarafından 5 Ocak 2016 Salı
Yapay Zeka çılgınlığına yeni katılan isimlerden biri de, Facebook'un genç sahibi milyarder Mark Zuckerberg. Parası hizmetçi tutmaya yetmiyor olacak ki kendisine ev işlerinde yardımcı olması için yapay zeka üretimine başlayacakmış.
 

Yapay Zeka çılgınlığına yeni katılan isimlerden biri de, Facebook’un genç sahibi milyarder Mark Zuckerberg. Parası hizmetçi tutmaya yetmiyor olacak ki kendisine ev işlerinde yardımcı olması için yapay zeka üretimine başlayacakmış.

Gerçeklik Payı Az
Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, 2016’da hedefinin, evini hayatını kolaylaştıracak yapay zekâ sistemleri ile donatmak olduğunu açıkladı. Ses tanıma özelliği sayesinde ev ve iş yerindeki ısı, ışık ve sesleri kontrol edecek bir yapay zekâ üretmek istediğini söyleyen Zuckerberg, yapay zekânın bir gün insanlığı ele geçireceğine yönelik düşünceleri ‘gerçeklik payı az’ olarak niteledi.

Gelişmeleri Paylaşacak
Iron Man filmindeki ‘zeki’ bilgisayar Jarvis gibi bir yapay zekâ üretmek istediğini söyleyen Zuckerberg, bu konuda kaydedeceği gelişmeleri yıl içinde paylaşacağını açıkladı. Zuckerberg, ‘yapay zekâyı’ ilk olarak var olan teknoloji üzerinden kurmak istediğini, daha sonra bu yapıya sesle komut almayı öğretmek ve ışığı kapatmak ya da müzik açmak gibi komutlar vermek istediğini belirtti.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons