Tarayıcılarda Gizli Sekme Kullanmanın Avantajları | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Tarayıcılarda Gizli Sekme Kullanmanın Avantajları

tarafından 4 Eylül 2016 Pazar

 

Tarayıcılarda Gizli Sekme Kullanmanın Avantajları

 

tarayicilarda-gizli-sekme-kullanmanin-avantajlari

İnternet üzerinden gezdiğimiz ve yaptığımız her hareketin sosyal medya üzerinden izlendiğini sizlere hatırlatmak istiyoruz. Siz ne kadar sosyal medyalarda ayarlarınızı özelleştirdim deseniz bile sizin hakkınızda var olan genel bilgilere ulaşım kolay oluyor. Bunun tamamen olmamasını istiyorsanız, facebook, ınstagram, youtube, tumbir, twitter, skype gibi gelişmiş sosyal ağlarda hareketlerinizin gizli olmasını planlıyorsanız tarayıcınızı gizli moda kullanmanızı öğrenmeniz gerekir. İnternet ortamının artık ne kadar basitleştiğinin sanırım bilincindesiniz. Neredeyse çocukların bile her türlü erişime sahip olduklarını ve olayı çözmeye çalıştıklarını görebilmekteyiz. Hatta çocuk diye geçmeyin, şifre kırma ve hesap çalma işlemlerinin birçoğunu da çocuklar yapmaktadır. Devir teknoloji devri ve bu devirdeki çocukların kafasının da zehir gibi çalıştığını görebilmekteyiz.

Tarayıcılarda gizli sekme kullanmanın avantajları neler diyorsanız sizlere vereceğimiz bilgiler şuan sizin için altın değerinde olabilir. Bu işlemi yapmadan önce, yani gizli sekme ayarına geçiş yapmadan önce bilgisayarınızı tamamen kontrol etmeniz gerekir. Ortak bilgisayar ve kullanıcılarda belgeleriniz ve önemli evraklarınız olabilir. İlk işiniz önemli belgeleriniz ortak kullanıcılarda çekmeniz olacaktır. Ayarlarınızın açık olmamasını ağınızın ortak olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü siz ne kadar paylaşımım kalmadı bütün sosyal medyada olan hesap ayarlarımı etkinleştirdim deseniz bile birilerinin sizi izlediğinden haberiniz olmayabilir. Bunun için bu durumu daha sağlamlaştırmalı kimsenin sizi izinsiz bir şekilde izlemesini engellemeniz gerekir. Sıra geldi tarayıcılardan gizli sekme ayarlarını özelleştirmeniz olacaktır.Bunu yapabilmeniz oldukça kolaydır. Google’nin kullanıcı ayarlarından ayarları gizli sekmede kullanmaya ayarlayın.

Böylece bütün kişisel verilerinizi Google tarafından gizli tutulacak ve hesap bilgilerinize ne sosyal medya yolu ile ne de Gmail ve Google hesapları ile sizi takip edemeyeceklerdir. Çünkü Google sizin isteğiniz üzerine bu hesaba bir kısıtlama getirecektir. Gizli Sekmenin Diğer Faydaları: • Hesabınız başkaları tarafından çalınmayacak, Google sizi bu konuda koruyacaktır. • Bilgilerinize izinsiz asla girilmeyecektir. • Dosya ve paylaşımlarınız sizin izniniz olmadan paylaşılmayacaktır. • Sosyal medyalarda sizi izinsiz görme, profilinize girme şansları kalmayacaktır. Gizli sekme sizi tamamen koruma altına alacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons