Çocuklarınızın Fotoğraflarını İnternette Paylaşmanız İçin Yapılan Yollar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Çocuklarınızın Fotoğraflarını İnternette Paylaşmanız İçin Yapılan Yollar

tarafından 27 Kasım 2016 Pazar

 

Çocuklarınızın Fotoğraflarını İnternette Paylaşmanız İçin Yapılan Yollar

Sosyal ağların hayatımızın içinde olduğu bu çağda çoğumuz çocuklarımızın resimlerini sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıyor ve bu huyumuzdan vazgeçemiyoruz. Bunu yaparak belki de çocuğumuzun ne kadar tatlı, zeki, akıllı olduğunu ve onunla ne kadar gurur duyduğumuzu göstermek istiyoruz. Fakat maalesef yine çoğumuz zararsız görülen bu hareketin (çocuklarımızın resimlerini paylaşmamız) aslında ailemiz için bir tehlike olduğunun farkında değiliz. Aşağıdaki tavsiyeleri gözden geçirerek çocuğunuz ve sizin için gereksiz riskleri azaltabilirsiniz. Buradaki amaç sizi paranoyaya sokup çocuğunuzu dış dünyadan soyutlamanız değil. Sadece internette yaptığınız faaliyetler konusunda biraz daha hassas olmanızı tavsiye ediyoruz.

1. Fotoğraf Paylaştığınızdan Konumunuzu da Paylaşmayın Okul, spor salonu veya sosyal kulüp… Neresi olursa olsun, çocuğunuzun nerede ne yaptığını yayınlamak çok da iyi bir fikir değil. Çocuğunuzun düzenli olarak hangi zamanlarda nerelerde bulunduğuna dair bilgiler kötü niyetli kişiler için çok kullanışlı olabilir.
2. Çocuğunuzun Hobi ve Alışkanlıklarını Ortaya Çıkaran Resimler Paylaşmayın Kötü niyetli birilerinin çocuğunuzun alışkanlık ve hobilerini öğrenmesi çocuklarınızın daha kolay kandırılıp tehlikeye atılmasına neden olabilir.
3. Çocuğunuzun Resmi Bilgilerinin Bulunduğu Resimleri Derhal Silin Yeni kimlik, pasaport, karne gibi üzerinde resmi bilgilerinin olduğu (TC No, Doğum Tarihi, Doğum Yeri vs.) dokümanları kesinlikle paylaşmayın. Paylaştıysanız derhal silin. Bu tür bilgiler kötü niyetlilerin hayatınızı mahvetmesi için bulunmaz bir açık kapı olduğunu sakın unutmayın.
4. Çocuklarınız Ne Kadar Tatlı Ve Masum Olurlarsa Olsunlar Onların Yarı Giyinik Fotoğraflarını Sakın Paylaşmayın Sizin için çok komik veya çok tatlı olabilir fakat içimizdeki gizli sapıklar için bu resimler aynı anlama gelmeyebilir. Bu kişilerin nerede nasıl ortaya çıktığı bilinemediğine göre çocuklarınızın tam giyinik olmayan resimlerini paylaşmamalısınız.
5. Çocuklarınızı Gelecekte Utandırabilecek Resimleri Paylaşmayın Çocuklarınızın birkaç aylık zamanlarındaki çıplak veya saçma hareketler yaptığı fotoğrafları ilerleyen dönemlerde onlar için utanç kaynağı olabilir.
6. Çocuklarınızın Başka Çocuklarla Birlikte Resimlerini Paylaşmayın Çocuğunuzun sınıf arkadaşları ile çekildiği bir resmi paylaşmadan önce diğer çocukların ebeveynlerinin bunu isteyip istemeyeceğini düşünmelisiniz. Sonuçta diğerleri sizin çocuklarınız değil fakat paylaşacağınız bu resimle onları zor durumu düşürmeye hakkınız olmadığını, bunun hukuki sorumluluklarının da olabileceğini unutmayın.
7. Araç İçinde Paylaştığınız Çocuğunuza Ait Resimler Canınızı Sıkabilir Çocuğunuz sürücü koltuğunda kucağınızda… Ön yolcu koltuğunda… Arka yolcu koltuğunda fakat çocuk koltuğunda değil… Araba hareket halindeyken… Bunlara müsaade etmeniz sürüş güvenliği için tehlikeli olmakla birlikte bu resimler delil olarak kullanıldığında ciddi trafik cezaları ile karşılaşabilirsiniz. Sonuç olarak, hiçbir zaman unutmayın ki, sadece arkadaşlarınız arasında olsa bile çocuğunuza ait paylaştığınız bir resim artık sadece size ait olmayacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons