Chrome Flash Reklamlarını Engelleyecek | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Chrome Flash Reklamlarını Engelleyecek

Ufuk Atılgan
tarafından 30 Ağustos 2015 Pazar
Google Chrome internet tarayıcısına yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte Flash içerikli reklamları engelleyebilme seçeneği aktif edilecek.
 

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome, geçtiğimiz günlerde materyal tasarım ile tekrar düzenlenebileceği haberleri ile gündeme gelmişti.

Chrome cephesinden bu kez ise Flash reklamlarını engelleyebilme özelliği haberi geldi. 1 Eylül tarihinde gelecek olan güncelleme ile birlikte kullanıcılar artık Flash reklamlarını engelleyebilecekler.

Adblock eklentisi ile yapılan Flash reklamlarını engelleyebilme yöntemine alternatif olarak sunulacak olan bu özellik reklamsız bir internet deneyimini kullanıcılara sunacak.

Windows platformunda RAM canavarı olarak çalışan Chrome’a Adblock yüklendiği zaman bildiğiniz üzere RAM kullanım miktarı daha da fazla artıyordu.

Chrome’un bu yeni özelliği sayesinde eklentisiz bir şekilde reklamlar engellenebileceği için RAM kullanım miktarlarında gözle görülür bir düşüş yaşanacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons